Pieejamības rīki

1991.gada barikāžu aizstāvju atceres diena skolā

e510ab0e-46ca-4ea6-b88d-815ad690d9b6
e510ab0e-46ca-4ea6-b88d-815ad690d9b6
1991.gads…..janvāris…..barikādes….ugunskuri…..dziesmas… vienotības sajūta…. drosme….brīva Latvija… Tas bija laiks, kad mūsu skolas skolotāji un darbinieki bija jauni, dedzīgi un daļa arī pabija barikādēs. Tas bija laiks, kad mūsu skolēnu vecāki uz šiem notikumiem skatījās ar bērna vai pusaudža acīm. Tas bija laiks, kas mūsu skolēniem jau šķiet tāla pagātnē, par ko raksta mācību grāmatās un rāda filmās. Vēsture– tie esam mēs- cilvēki, kas tā vai citādāk ietekmē laika ritumu. Tādēļ ir svarīgi atcerēties, pieminēt un saprast, ka brīvība nevienam tāpat vien netiek dāvāta.

Apgūstam Ziemassvētku tradīcijas

ziemassvetki1
ziemassvetki1
14.decembrī, kad norimis pirmais šīs ziemas putenis, Stāķu pamatskolas 1. un 4. klases skolēni un audzinātājas devās uz Jaunlaicenes muižas muzeju iepazīties ar mūsu senču Ziemassvētku tradīcijām. Mūs sagaidīja atraktīvie rūķi Tutu un Kuku, Laimes aka ar dziesmām, rotaļām un jautriem uzdevumiem. Uzzinājām, ko nozīmē sarunvalodā lietotais teiciens “dedzināt eglīti” un par to, kas slēpjas zem teiciena “eglītes plūkšana”. Lējām laimes no sveču taukiem un uzzinājām, kas mūs sagaida nākamajā gadā.

Koncertlekcija “Es mīlu tevi, Latvija!”

IMG_0753
IMG_0753
Novembris ir Latvijas mēnesis. Laiks, kad mēs godinām tos, kuri pašaizliedzīgi un varonīgi nosargāja Latvijas valsts neatkarību tālajā 1919. gadā, un svinam nozīmīgos svētkus - Latvijas dzimšanas dienu. Šajā laikā mācību stundās un ārpus tām vairāk domājam par tēmu “Latvija”. 3.klases skolēni spēlēja spēli “Mana Latvija”. 4.klasē skolēni  literatūras stundā lasīja teiku par Lāčplēsi un pārbaudīja savas zināšanas Kahoot spēlē.

Mācību gada noslēgums kopā ar Grētu un Justu

P1277230
P1277230
2021./22. mācību gada noslēgums Stāķu pamatskolā izskanēja kopā ar Grētu un Justu. Iniciatīvas “Latvijas skolas soma” ietvaros koncertlekcijā “Daudz laimes Latvija!” izstaigājām Latvijas neatkarības dziesmu ceļu no tautasdziesmām līdz mūsdienu muzikālajām kompozīcijām. Skanēja  tautasdziesmas, strēlnieku dziesmas, Atmodas laika dziesmas un arī pavisam nesen komponētās dziesmas.

5.klases mācību ekskursija "Dzelzceļš un tvaiks"

e-podniece_dzelzcels-8-1024x683
e-podniece_dzelzcels-8-1024x683
Aizvadītā gada nogalē mēs, 5. klases skolēni, devāmies mācību ekskursijā uz izglītojošo un interaktīvo centru “Dzelzceļš un Tvaiks”, kas atrodas Gulbenes dzelzceļa stacijā. Mēs ne tikai uzzinājām, ka šī ir vēsturiska ēka, bet arī ieguvām jaunas zināšanas par vilcieniem un to attīstību no seniem laikiem līdz mūsdienām. To visu aizraujošā veidā mums pastāstīja centra gids.

Pēc "izlūku gaitām" 8. klases skolēni uzrakstīja vēstuli nodarbības vadītājiem Mārim un Artūram.

Kudra_garsha_01_AP
Kudra_garsha_01_AP
Labdien, Māri un Artūr! Tā bija forša diena, kad mēs satikāmies Ķemeru mežos. Mēs pat teiktu, ka mūsu dzīvē visforšākā vēstures stunda papildināta ar sporta elementiem. Tā kā mēs, mūsdienu jaunieši pavadām ļoti daudz laika Interneta vidē, grāmatas nelasām, ļoti maz zinām par iepriekšējām paaudzēm un Latvijas vēsturi, tāpēc bija interesanti uzzināt kaut ko sīkāk par notikumiem pirms vairāk nekā 100 gadiem.

Cēsu pilī...

unnamed
unnamed
Vai Tu atceries svarīgākos notikumus, ko esi piedzīvojis savā dzīvē? Kā iemācījies peldēt, kad apguvi prasmi braukt ar velosipēdu, kā iemācījies no atsevišķiem burtiņiem savilt vārdiņus un tos savirknēt teikumiņos? Daudz atmiņu! Milzīgs piedzīvojumu un emociju daudzums! Cik ilgu laiku tu varētu stāstīt par šīm, tavā dzīvē svarīgajām norisēm, kādam ieinteresētam klausītājam? Gana ilgi. Cik ilgi par savu dzīvi varētu klāstīt tava omīte un opītis?  Vēl ilgāk!

Par latviešu strēlnieku gaitām

WhatsApp Image 2021-10-11 at 18.01.24 (1)
WhatsApp Image 2021-10-11 at 18.01.24 (1)
Stāķu pamatskolas 8., 9. klase skolēni, programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros, devās uz Ķemeru Nacionālo parku, lai interaktīvi izglītojošā veidā gūtu ieskatu par latviešu strēlnieku gaitām un cīņām 1. pasaules kara laikā. Skolēni nodarbībā apguva jaunas prasmes un zināšanas par kara laika notikumiem Ķemeru frontē  un latviešu strēlnieku kā izlūku darbību. Caur daudzveidīgām fiziskām aktivitātēm, nodarbību vadītāji parādīja latviešu strēlnieku bataljonu apmācību procesu. Kopīgi veidoja nocietinājumus, zīmēja kartes, izdzīvoja izlūkgājienu. Pasākuma laikā iegūtās prasmes, skolēniem ļāva izprast kara laika  notikumus.

Rudens Daugavpilī

PHOTO-2021-09-29-14-51-29
PHOTO-2021-09-29-14-51-29
Rudens paspējis pieteikt sevi visā tā krāšņumā, un ir laiks ceļošanai. 6. un 7.klases skolēni devās jau pirms gada saplānotajā ekskursijā uz Daugavpili.Programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros skolēniem bija iespēja piedalīties muzejpedagoģiskajā nodarbībā Daugavpils skrošu rūpnīcā, kas ir dibināta 1885. gadā. Rūpnīca ir vecākā munīcijas ražotne Ziemeļeiropā. Vienīgā šāda veida rūpnīca Baltijā, un viens no vecākajiem industriālā mantojuma objektiem Latvijā.

 

Imants Kalniņš.80 - Latvijas skolas soma

WhatsApp Image 2021-05-31 at 17.40.05
WhatsApp Image 2021-05-31 at 17.40.05
Latviešu komponista Imanta Kalniņa dzimšanas diena sakrīt ar mācību gada  noslēguma laiku un rodas ideja to apvienot. Tik daudzveidīga mūzika taču sasaucas ar piedzīvoto deviņos mācību mēnešos ar klātienes, neklātienes, patstāvīgā darba, tiešsaistes stundām. Turpina aizsākto Erasmus+ muzikālo saziņu ar projekta “ComMUSICation” partnervalstīm.

 Ar programmas “Latvijas skolas soma”   muzikālajiem  stāstiem videolekcijā “Imants Kalniņš. 80” iepazīstam komponista dzīves līkločus un klausāmies  sacerētās melodijas.