Projekta LOGO izveide

ComMusicAction
Janvārī visās  partnerskolās tika strādāts pie projekta logo izveides. Februāra sākumā katras komandas veikums tika nodots kopējai balsošanai. Balsot drīkstēja 10 skolēni no katras skolas, izvēloties sev tīkamāko logo, savu izvēli komentējot. Apkopojot balsošanas rezultātus, Polijas skolēnu veidotais logo ir kļuvis par projekta “ComMUSICation” logo.

Mācību pasākums Madeirā

IMG_1515
Ar ļoti pozitīvām emocijām un jaunu pieredzi esam atgriezušies no otrā mācību pasākuma, kas no 16.-23.februārim notika partnerskolā Escola Básica e Secundária com P/E da Calheta ,Madeirā. Mūsu skolu pārstāvēja skolotājas Ilze Putne un Marita Mūrniece, 6.klases skolniece Justīne Sebre, 7.klases skolnieks Oskars Toms un 9.klases skolniece Agnese Bērziņa.

Nāc, Metenīti!

IMG_6502
Meteņi ir seni latviešu pavasara gaidīšanas svētki, kad daba pamazām mostas no ziemas miega un visapkārt jau jūtama pavasara elpa. Mūsu skolā Meteņdienu svinējām 7.februārī. Viena no Meteņu tradīcijām ir  salmu leļļu gatavošanu un to dedzināšana ugunskurā, tādejādi raidot projām ziemu.

Tādēļ skolas zālē skolēni un skolotāji gatavoja gan lelles, gan maskas. Meteņdienā ir raksturīga iešana ķekatās jeb maskošanās, kā mērķis ir atjaunoties un iegūt jaunu spēku pavasara aktivitātēm, tādēļ gājieni ir skaļi un jautri. No skolas pagalma skolēni trokšņojot, dziedot un dejojot devās ierībināt Stāķu parku. Parkā  skolēni iesaistījās skolotājas Ainas Rubenes organizētajās un vadītajās rotaļās un spēlēs, dejoja un ugunskurā dedzināja izgatavotās salmu lelles. Pusdienās visi mielojās ar pankūkām, kas arī ir Meteņu neatņemama sastāvdaļa. Pankūka ir apaļa un karsta, tādēļ tā ir izvēlēta par saules simbolu.

Skolēni bija priecīgi par iespēju iepazīt latviešu tradīcijas un pavadīt dienu ārpus skolas telpām.

Nāc, Metenīti!

Projekta aktivitātes Polijā

eb99d04e-03c9-48b1-87b5-7387485c4958
No 8.-14.decembrim mūsu skolas skolēni Marta Kuprovska, Rebeka Priedīte, Nikola Keita Dreimane un Gustavs Aišpurs-Lukša un skolotājas Ilze Putne, Marita Mūrniece  piedalījās pirmajā skolu stratēģiskās partnerības projekta “ComMUSICation” (Nr. 2019-1-PT01-KA219-061243_3) vizītē, kas norisinājās partnerskolā “Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Jankowie Przygodzkim” Polijā.

ComMUSICation

Mūzika ir ne tikai māksla, bet arī spēcīgs saziņas līdzeklis.

Stāķu pamatskola ir iesaistījusies jaunā Erasmus+ projektā, kurā darbojas 6 valstu skolas no Latvijas, Portugāles, Itālijas, Polijas, Grieķijas un Bulgārijas. Koordinētājvalsts ir Portugāle. Projekts ilgs 24 mēnešus.

Izmantojot zināšanas par folkloru un kultūras mantojumu, projekta mērķis ir veicināt internacionalizāciju skolēnu un skolotāju vidū.

Projekta īstenošanas laikā:

• partneri iepazīsies paši un iepazīstinās ar savu valstu kultūru un folkloru, gatavojot priekšnesumus,
  • sadarbosies ar vietējām folkloras kopām,
  • iesaistīs partnerus savas folkloras apguvē,
  • modernizēs kādu savu tautasdziesmu,
  • eksperimentēs, kombinējot  dažādu valstu tautasdziesmas,
  • izpildīs kādu partnervalsts tautasdziesmu,
  • mācīsies komponēt.

Projekts paredzēts 11-14 gadus veciem skolēniem. Projektā piedalīsies Stāķu pamatskolas skolēni, kuri mācās 4.-7. klasēs.

Projekts “ComMUSICation””, Nr. 2019-1-PT01-KA219-061243_3, tiek finansēts ar Eiropas Komisijas atbalstu.

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus, lai mēs varētu Jums nodrošināt vislabāko lietotāja pieredzi. Turpinot pārlūkot šo vietni, Jūs piekrītat sīkfailu izmantošanai. Lasīt vairāk par sīkfailiem, ko izmantojam, un to, kā mainīt Jūsu iestatījumus Uzzināt vairāk.

Es piekrītu sīkfailu izmantošanai