Projekta “ComMUSICation” gala produkti

49621042331_f1be2e7d6d_m
49621042331_f1be2e7d6d_m
Mūzika ir ne tikai māksla, bet arī spēcīgs komunikācijas līdzeklis. Nav svarīgi, vai esi bērns, jaunietis vai pieaugušais, mūzika ir daļa no mūsu ikdienas. Mūzika uzlabo prasmes, piemēram, klausīšanās, rakstīšanas, lasīšanas un dziedāšanas. Tā ietekmē cilvēku jūtas, palielina interesi par tēmām, kas nav īpaši interesantas. Mūzika izklaidē, bet ir arī izglītojoša. Tā māca ieklausīties, izprast un pārņemt labo.

Latviešu tautasdziesma “Maza, maza ābelīte” modernās skaņās

images
images
Maza, maza ābelīte

Pieci zelta āboliņi......

Tā latviešu tautasdziesmā četri Stāķu pamatskolas jaunieši projekta “ComMUSICation” dalībniekiem izdziedāja par jauniešu savstarpējām attiecībām.

Projekta “ComMUSICation” noslēgums Stāķu pamatskolā

49621042331_f1be2e7d6d_m
49621042331_f1be2e7d6d_m
No 3.-8.jūlijam Stāķu pamatskolā viesojās Erasmus+ projekta “ComMUSICation” ietvaros jaunieši un skolotāji no Polijas, Bulgārijas, Grieķijas, Itālijas un Portugāles.

 

“ComMUSICation” Stāķos skolēnu un vecāku atmiņās

World_0
World_0
Šeit neliels ieskats, ko par projekta nedēļu domā projektā iesaistītie skolēni un vecāki, kas savās ģimenēs uzņēma projekta ārvalstu bērnus.

 

 

Projekta aktivitātes Bulgārijā

85
85
Šis mācību gads noslēdzās ar  Erasmus+ projekta “ComMUSICation” mobilitātes aktivitātēm Bulgārijā. Mūsu skolu tajā pārstāvēja Ieva Upīte (6.klase), Rebeka Priedīte un Gustavs Aišpurs – Lukša (7. klase), Vairis Boldāns (8. klase), skolotājas Diāna Šķēla, Jolanta Kuprovska, Ilze Putne un Marita Mūrniece.

Projekta aktivitātes Itālijā

519c7a77-acd0-47ba-8407-b55046050f6d
519c7a77-acd0-47ba-8407-b55046050f6d
No 1.-8. aprīlim Itālijā, Sicīlijā notika projekta “ComMUSICation” mobilitātes aktivitātes, kurās piedalījās skolotāja Ilze Putne, 7.klases skolēni Gustavs Aišpurs-Lukša un Rihards Rakickis, 8.klases skolnieces Keita Borenkova un Sanija Krēsliņa.

Šis brauciens bija piepildīts ar dažādām, ar mūziku saistītām aktivitātēm. Notika intensīvs darbs pie projekta dziesmas apguves, kā komponists ir Itālijas mūzikas skolotājs Murizio Pizzurro, un vārdu sacerēšanas, itāļu tautasdziesmas “Ciuri ciuri” dziedāšanas un spēlēšanas. Visi apguvām poļu polonēzi un izdejojām latviešu “Tūdaliņ, tagadiņ” dejas soļus.

Projekta dalībnieces stāsta par mobilitāti Grieķijā

dsc-1490_orig
dsc-1490_orig
Pēc garāka pārtraukuma, bagātinājušies pieredzē, esam atgriezušies no Erasmus+ projekta ComMUSICation mācību pasākuma Grieķijā, kur no 13. – 20.11. piedalījāmies Livadeias Mūzikas ģimnāzijas organizētajās aktivitātēs. Mūsu skolu pārstāvēja Ieva Upīte, Marta Kuprovska, Karīna Puniņa, Rebeka Priedīte un skolotājas Ilze Putne un Marita Mūrniece.

Erasmus+ pavasara un vasaras aktivitātes

summer-sunset
summer-sunset
Vēlmi aktīvi un radoši darboties nespēj ietekmēt pat pašreizējā situācija! Pavasara un vasaras periods “ComMUSICation”projektā ir bijis pilns ar izaicinājumiem un pozitīvām emocijām. Koordinatori ir tikušies trīs tiešsaistes sapulces, lai iepazītos ar Valsts izglītības attīstības aģentūras ieteikumiem, lemtu par projektā veicamajiem uzdevumiem un analizētu jau iepriekš paveikto.

Projekta tiešsaistes tikšanās

IMG_9820
IMG_9820
Covid 19 ir ieviesis korekcijas visā pasaulē, arī plānotajās Erasmus+ projekta aktivitātēs. Uz nezināmu laiku ir atliktas tikšanās un nodarbības dalībvalstīs, bet projekta darbi turpinās.

Novembrī un decembrī notika divas online sanāksmes projektu koordinatoriem, kurās iepazināmies ar Valsts izglītīgas attīstības aģentūras ieteikumiem projektu realizācijā, plānojām turpmāko darbību, analizējām jau paveikto.

Pa Mārtiņa pēdām

IMG_9002
IMG_9002
Erasmus  projekta “Saziņa  caur mūziku” ietvaros, Stāķu pamatskola  aktualizē latviskās gadskārtas, tās iedzīvinot  gan mācību procesā, gan ārpusstundu pasākumos.10. novembrī svinējām Mārtiņa dienu. Mārtiņi latviešu gadskārtu paražās ir svinama diena, kas iezīmē rudens beigas un ziemas sākumu.