Ēnu diena 2024
Ciemos pie ķepaiņiem un ekskursija "Vides labirintā" Alūksnē
Lieldienu pēcpusdiena Stāķu pamatskolā
Iepazīstoties ar izglītības iespējām
Mācību mobiltāte Turcijā
Vecmāmiņu rīts
previous arrow
next arrow
Slider

Ziemas pārgājiens

IMG 2239Janvāra vidū eTwinning un “Veselību veicinošas skolas” projektu ietvaros 6.klases skolēni, skolotājas Aina un Ilze devās ziemīgā pārgājienā. Tā galvenais mērķis bija iziet ieplānoto riteņbraucēju- nūjotāju taku Stradu pagastā.  Ārā bija vēss, bet saulains, visapkārt sniega kupenas. Pa ceļam tika vērota daba ( tagad visi zina, kas ir vēris, damaksnis un stiga), apspriesti noteikumi, kas jāievēro ziemas pārgājiena laikā, mērīti stabu un koku apkārtmēri un ceļa platumi, izpētīts, kur labāk izvietot ceļa norādes. Savus novērojumus un iegūto informāciju skolēni izmantoja domraksta rakstīšanā literatūras stundā un prezentācijas izveidē sociālajās zinībās.

 

Četrpadsmit kilometri tika pieveikti nepilnās četrās stundās, pa ceļam paspējot izveidot takas mežā, uzvārīt priežu skuju tēju un sataisīt sniega eņģeļus. Pārgājiena laikā tika gūta fantastiska pieredze par atbilstošu apģērbu un līdzpaņemtajām lietām, kas, cerams, tiks ņemta vērā nākamajos pārgājienos.

Iesakām šo maršrutu veikt arī citām klasēm!

 

Video par pārgājienu: