Skolēnu grupas mobilitāte Vācijā
Labi rezultāti vēstures olimpiādē
Gaišais ceļš uz Ziemassvētkiem
Skolēnu grupas
mobilitāte Slovākijā
Gatavojoties Ziemas saulgriežiem
Dabaszinātņu
iepazīšana
previous arrow
next arrow
Slider

DABASZINĀTŅU IEPAZĪŠANA

WhatsApp Image 2023-11-22 at 18.58.21
WhatsApp Image 2023-11-22 at 18.58.21
Dabaszinātņu uzdevums ir izprast mums visapkārt dabā notiekošos procesus. Novembrī Stāķu pamatskolas skolēniem projekta “Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai” nr. 8.3.2.2/16/I/001 ietvaros bija iespēja pašiem pētīt un izprast dabas procesus un parādības klātienē AHHAA centrā Tartu un Zinātnes zonā Rīgā.

 

Zinātnes centrs AHHAA ir lielākais zinātnes centrs Igaunijā un Baltijas valstīs, kas popularizē zinātni un tehnoloģijas, veicina sabiedrības interesi un izpratni par zinātni. 22.novembrī to apmeklēja 60 skolēni no 2.-9.klasei – visi, kas vēlējās. Ekspozīcija veidota, pielietojot interaktīvas metodes un spēles elementus – tas ļāva pašiem visu izmēģināt, pārbaudīt savas zināšanas un prasmes. Eksponāti tehnoloģiju zālē atklāj tehnoloģiskos sasniegumus, kas tiek izmantoti ikdienā, dabas zāles eksponāti demonstrē bioloģijas, fizikas, ģeogrāfijas un materiālu zinātnes likumus, foajē atrodas vairāki atraktīvi eksponāti - spoguļu labirints, burtu puzles un citi atjautības uzdevumi, greizie spoguļi. Īpaši pārsteidza unikālā izstāde no Tartu Universitātes vēsturiskajām medicīnas kolekcijām, kas sniedza pārskatu par cilvēka ķermeni, tajā varēja apskatīt gan veselus orgānus, gan preparātus ar dažādu slimību parādībām. Zinātnes centra ārpusē aplūkojām ūdens krānu, kas karājas gaisā, raķetes maketu, pamēģinājām pacelt īstu automašīnu un uzrāpties uz milzu sola.

Zinātnes zonā 30.novembrī 31 5. – 7. klašu skolēns vēroja ķīmijas eksperimentus, kuros bija iespēja arī iesaistīties pašiem. Tas palīdzēja izprast ķīmisko reakciju īpašības. Daudziem radās interese par ķīmiju un fiziku, jo nodarbības mērķis bija salīdzināt fizikālās un ķīmijas reakcijas.

Abi braucieni ne tikai pilnveidoja skolēnu zināšanas un prasmes STEM jomas priekšmetos, bet ļāva paskatīties uz zinātni kā aizraujošu un turpmākajā dzīvē noderīgu kompetenci.

Elēna Obrumāne, direktores vietniece izglītības jomā

Galerija: ŠEIT

SAM 8.3.2. "Palielināt atbalstu vispārējās izglītības iestādēm izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai" projekts „Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai”, projekta numurs: 8.3.2.2/16/I/001.

logo
logo