Ēnu diena 2024
Ciemos pie ķepaiņiem un ekskursija "Vides labirintā" Alūksnē
Lieldienu pēcpusdiena Stāķu pamatskolā
Iepazīstoties ar izglītības iespējām
Mācību mobiltāte Turcijā
Vecmāmiņu rīts
previous arrow
next arrow
Slider

Stāķu pamatskolas skolēni mācās vēsturi no oriģināliem vēstures avotiem

Muzejpedagoģiskās nodarbības ir viena no alternatīvām tradicionālajām vēstures stundām klasē. Stāķu pamatskolas 7. – 9. klašu skolēni 31.oktobrī apmeklēja nodarbības Rīgas muzejos, lai mācītos vēsturi katras klases mācību saturam atbilstošas tematikas iespējami pietuvinātā vidē.

 7.klases skolēni Nacionālajā Vēstures muzejā iepazina Rīgas pils vēsturi, bruņinieku ieročus, dzīvesveidu; iejutās bruņinieku svētku ainā, izmantojot viduslaiku tērpu un apbruņojuma atdarinājumus, kopā ar 8.klasi apmeklēja interaktīvo nodarbību Rīgas Medicīnas vēstures muzejā. Šīs nodarbības laikā skolēni iepazina viduslaiku pilsētas sadzīvi, iedzīvotāju nodarbošanos, uzzināja par bailēm no tādām slimībām kā lepra un mēris, kā arī par šo slimību tā laika “ārstēšanas” metodēm. Nodarbībā “Latviešu gadskārtas” astotklasnieki paplašināja savas zināšanas par latviešu zemnieku sētā darāmajiem darbiem, gadskārtu svētkiem un ticējumiem. Savukārt 9.klases skolēni apmeklēja nodarbību par 1.pasaules kara notikumiem un latviešu strēlnieku gaitām Latvijā, devās uz “stūra māju”, izstaigāja “čekas” cietuma kameras, gaiteņus, pagrabu un pagalmu, iepazina Valsts drošības komitejas darba metodes.

Pētot oriģinālos vēstures avotus, lomu spēlēs iejūtoties vēsturisko laikmetu ainās, skolēniem attīstījās labāka izpratne par vēstures procesiem, latviešu tradīcijām, spēju pielāgoties sarežģītām un bīstamām dzīves situācijām. Pēc nodarbībām no skolēniem tika saņemtas tikai pozitīvas atsauksmes, šīs praktiskās nodarbības veicināja skolēnu izpratni par kultūrvēsturiskajiem procesiem, interesi par savu zemi, attīstīja analītiski kritiskās domāšanas prasmes.

Mācību vizītes muzejos tika finansētas ESF projekta “Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai”, nr.8.3.2.2/16/I/001 ietvaros.

Elēna Obrumāne,

vēstures skolotāja

Flickr Suite Plugin ERROR! Flickr API Error: - "Photo "27814424389" not found (invalid ID)"

Flickr Suite Plugin ERROR! Flickr API Error: - "Photoset not found"