Koncertlekcija “Es mīlu tevi, Latvija!”

IMG_0753
IMG_0753
Novembris ir Latvijas mēnesis. Laiks, kad mēs godinām tos, kuri pašaizliedzīgi un varonīgi nosargāja Latvijas valsts neatkarību tālajā 1919. gadā, un svinam nozīmīgos svētkus - Latvijas dzimšanas dienu. Šajā laikā mācību stundās un ārpus tām vairāk domājam par tēmu “Latvija”. 3.klases skolēni spēlēja spēli “Mana Latvija”. 4.klasē skolēni  literatūras stundā lasīja teiku par Lāčplēsi un pārbaudīja savas zināšanas Kahoot spēlē.

5.un 6.klasē literatūras stundās tika runāts par Lāčplēša dienas nozīmi, Latvijas neatkarības dibināšanu 1918.gadā un neatkarības aizstāvēšanas cīņām 1919.gadā. 5.klases skolēni audzināšanas stundā pildīja testu par Latviju.  6.klasē sociālo zinību stundā tika pārrunāts arī par citiem Latvijā svarīgiem notikumiem- Baltijas ceļu un 1991.gada barikāžu laiku. 7.un 8.klasē sociālo zinību stundā skolēni atsvaidzināja savas zināšanas par Latvijas simboliem, bet audzināšanas stundās pārbaudīja sevi viktorīnā “Zini, mini, uzzini!”. 9.klases skolēni izstrādāja projektu “Manas ģimenes relikvijas”.

  1. 15. novembrī pie mums viesojās divi Mārtiņi- Mārtiņš Kanters un Mārtiņš Jātnieks ar koncertlekciju “Es mīlu tevi, Latvija!”. Tā ir veidota kā atbalsts mācību stundām, jo to papildina ne tikai video ieraksti no Latvijas skaistās dabas, bet arī dažādi izglītojoši materiāli. Skolēniem bija iespēja baudīt muzikālo priekšnesumu, dziedāt līdzi, dzirdēt izglītojoši izklaidējošu informāciju par kultūras mantojumu katrā kultūrvēsturiskajā novadā un atbildēt uz viktorīnas jautājumiem.

Skolēnus koncerts sajūsmināja. Šī bija iespēja iegūt mākslinieku autogrāfus un kopā nofotografēties. Skolēni mēģināja atcerēties informāciju par Latvijas personībām, pilsētām, upēm, ezeriem uc., izspēlējot Kahoot spēli. Pēc koncerta skolēni atbildēja šādi:

  • Patika viss koncerts.
  • Uzzināju interesantus faktus par Latviju.
  • Bija laba atmosfēra.
  • Bija jautri.
  • Patika, ka varēja dziedāt.
  • Vadītāji bija jautri un labi dziedāja.
  • Varētu ko šādu atkārtot.

Ilze Putne

Stāķu pamatskolas projektu asistente

Koncertlekcija tika finansēta no iniciatīvas “Latvijas skolas soma” līdzekļiem.