5.klases mācību ekskursija "Dzelzceļš un tvaiks"

e-podniece_dzelzcels-8-1024x683
e-podniece_dzelzcels-8-1024x683
Aizvadītā gada nogalē mēs, 5. klases skolēni, devāmies mācību ekskursijā uz izglītojošo un interaktīvo centru “Dzelzceļš un Tvaiks”, kas atrodas Gulbenes dzelzceļa stacijā. Mēs ne tikai uzzinājām, ka šī ir vēsturiska ēka, bet arī ieguvām jaunas zināšanas par vilcieniem un to attīstību no seniem laikiem līdz mūsdienām. To visu aizraujošā veidā mums pastāstīja centra gids.

Vislābāk mums patika pašiem darboties ar dažādām iekārtām, piemēram, piekraut vagonu un, minoties ar velosipēdu, saražot elektroenerģiju, lai iekustinātu gaisa vilcienu. Vienā no aktivitātēm bija jāuzliek austiņas, kurās skan mūzika, un, stāvot uz sliedēm, vajadzēja laikus saklausīt vilciena signālu, lai paspētu nokāpt no sliedēm un izglābties. Tas bija ļoti pamācoši, labāk sapratām, ka jābūt vērīgiem un nedrīkst šķērsot sliedes, klausoties mūziku.

Ekskursijas noslēgumā piedalījāmies eksperimentā – gatavojām slaimu, ko katrs pēc tam varēja ņemt līdzi uz mājām. Un, protams, uzņēmām arī tematiskas fotogrāfijas, ko uzreiz nosūtījām vecākiem e-pastā.

Brauciena laikā mēs bijām draudzīgi un palīdzējām viens otram. Mums ļoti patika mācīties šādā veidā un gribētos arī turpmāk tikpat interesantas nodarbības. Paldies mūsu klases audzinātājai Ainai par šo piedzīvojumu!

Alise Rubene, 5. klases skolniece

 

Galerija: https://stakuskola.lv/index.php/galerijas/foto-galerija-2021-2022#nanogallery/nanoGallery/72177720295947118

skolas_soma-krasains-web
skolas_soma-krasains-web