Pēc "izlūku gaitām" 8. klases skolēni uzrakstīja vēstuli nodarbības vadītājiem Mārim un Artūram.

Kudra_garsha_01_AP
Kudra_garsha_01_AP
Labdien, Māri un Artūr! Tā bija forša diena, kad mēs satikāmies Ķemeru mežos. Mēs pat teiktu, ka mūsu dzīvē visforšākā vēstures stunda papildināta ar sporta elementiem. Tā kā mēs, mūsdienu jaunieši pavadām ļoti daudz laika Interneta vidē, grāmatas nelasām, ļoti maz zinām par iepriekšējām paaudzēm un Latvijas vēsturi, tāpēc bija interesanti uzzināt kaut ko sīkāk par notikumiem pirms vairāk nekā 100 gadiem.

Jūsu nodarbības laikā mēs vairāk uzzinājām par 1.pasaules kara notikumiem, kā notiek kaujas darbība kara laikā, uzzinājām, kādas formas bija krievu un vācu zaldātiem. Latvieši strēlnieki bija ģērbti Krievijas armijas karavīra formastērpā, jo Latvija tolaik atradās Krievijas sastāvā. Mēs uzzinājām arī kā karavīri sazinājās, izmantojot lauka telefonu, ka sakari sniedzās ierobežotā attālumā. Ieguvām informāciju par latviešu strēlnieku gaitām.

Mēs iemācījāmies šaut ar gaisa šauteni, Reinis izšāva signālpistoli. Iemācījāmies uzsliet telti. Svarīgākais, ko iemācījāmies, tas ir būt vienotiem un sadarboties, kā arī būt klusiem un uzmanīgiem.

Mums patika darboties, bet grūtības sagādāja izturības vingrinājumi. Patika, tas ka mēs jutāmies gaidīti. Sākumā nepatika tas, ka jūs bijāt stingri, bet mēs drīz sapratām, ka tas palīdz izjust kara nopietnību. Vairākiem bija grūti pumpēties, maiss bija smags un to bija grūti padot klasesbiedram.

Mūs iepriecināja uzslava par to, ka mūsu skola bija vienīgā, kura sasniedza mērķi un izpildīja doto uzdevumu.

Es vēl gribētu ar jums satikties, jo jūs mākat labi pastāstīt par to visu, jums tas padodas. Kā jau pārrunājām ieteiktu papildināt nodarbību ar starpskolu sacensībām. Iesakām arī citām skolām apmeklēt šīs nodarbības.

Stāķu pamatskolas 8.klases skolēni

 

skolas_soma-krasains-web
skolas_soma-krasains-web

#LatvijasSkolasSoma #Gulbenesnovads