Bet iedomājies, cik ilgu laiku vajadzētu sava dzīvesstāsta pavēstīšanai 800 gadus vecai pilij?! /protams, ja pilij būtu piešķirtas runas spējas/ Tieši tādu laika posmu pret debess jumu slejas Cēsu pils. Pils gide apžēlojās par mums un neaizturēja mūs uz vairākiem gadu simtiem, bet īsumā izstāstīja par to, kad un kāpēc uzcelta sākotnējā pils ēka, kāda tā izskatījās, kas tajā mitinājās. Uzzinājām, kā laiku pavadīja pils ļaudis. No šīs vietas sākās apmeklējuma atraktīvākā un interesantākā daļa!
Mēs, piedaloties dažādās spēka un veiklības spēlēs, kādu mirklīti padzīvojām viduslaikos. Gide pastāstīja, ka tajos tālajos laikos bērni šādi rotaļājās jau no agras bērnības, tādējādi apgūstot vajadzīgās iemaņas, kas nepieciešamas, lai kļūtu par pilntiesīgu bruņinieku.
Jāatzīst, ka šādi mēs ikdienā nerotaļājamies, bet sporta stundās vai ārpusstundu pasākumos gan esam šādās aktivitātēs piedalījušies. Vai mēs gatavojamies bruņinieka karjerai? Protams, nē! Mēs jau zinām (reizēm mūsdienu tehnoloģijas iekodē mūsu prātus aizmirst šīs zinības), ka fiziskas aktivitātes svaigā gaisā ir ļoti nozīmīgas cilvēka veselības nostiprināšanā, veiklības, koordinācijas u.c. fizisko spēju attīstībā.
Kārtējo reizi guvām apliecinājumu tam, ka laiku var interesanti pavadīt esot kopā ar vienaudžiem brīvā dabā un izmantojot visiem pieejamus, dažkārt pat apkārtējā vidē atrodamus, priekšmetus.
Gūt ieskatu Cēsu pils vēsturē un tās iemītnieku ikdienā mums palīdzēja projekts “Latvijas skolas soma”, sponsorējot šo ekskursiju.
#LatvijasSkolasSoma #Gulbenesnovads
Inese Bodunova