Rudens Daugavpilī

PHOTO-2021-09-29-14-51-29
PHOTO-2021-09-29-14-51-29
Rudens paspējis pieteikt sevi visā tā krāšņumā, un ir laiks ceļošanai. 6. un 7.klases skolēni devās jau pirms gada saplānotajā ekskursijā uz Daugavpili.Programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros skolēniem bija iespēja piedalīties muzejpedagoģiskajā nodarbībā Daugavpils skrošu rūpnīcā, kas ir dibināta 1885. gadā. Rūpnīca ir vecākā munīcijas ražotne Ziemeļeiropā. Vienīgā šāda veida rūpnīca Baltijā, un viens no vecākajiem industriālā mantojuma objektiem Latvijā.

 

Rūpnīcā atrodas Eiropā vienīgais strādājošais svina liešanas tornis. Nodarbības laikā skolēni ar interesi klausījās un skatījās, kā tiek ražotas skrotis, uzzināja, ar ko atšķiras skrotis, lodes un renkuļi, izmēģināja attīrīt derīgās skrotis no brāķa, iedarbināt dažādas iekārtas. Noslēgumā skolēniem bija iespēja izmēģināt saražoto produkciju rūpnīcas šautuvē.

Daugavpils cietoksnis ir unikāls valsts nozīmes arhitektūras un kultūrvēstures piemineklis, kura platība ir vairāk nekā 150 ha. Daugavpils cietoksnis ir pēdējais bastionu tipa cietoksnis pasaulē. Skatoties no putna lidojuma, cietoksnis atgādina saules, zvaigznes, bruņurupuča vai pat sikspārņa formu. Ekskursijā skolēni uzzināja dažādus nozīmīgus vēstures faktus, izpētīja tilta nocietinājumus, apmeklēja kazemātus (telpas karaspēka patvērumam vaļņa iekšpusē), virsnieku mājas un kara hospitāli.

Noslēgumā skolēni baudīja aktīvās atpūtas iespējas “Daugavpils Tarzānā”, izmēģinot savus spēkus šķēršļu trasēs un relaksējoties tīklu parkā.

Bilžu galerija: https://stakuskola.lv/index.php/galerijas/foto-galerija-2021-2022#nanogallery/nanoGallery/72157720019474455

skolas_soma-krasains-web
skolas_soma-krasains-web

#LatvijasSkolasSoma #Gulbenesnovads