Imants Kalniņš.80 - Latvijas skolas soma

WhatsApp Image 2021-05-31 at 17.40.05
WhatsApp Image 2021-05-31 at 17.40.05
Latviešu komponista Imanta Kalniņa dzimšanas diena sakrīt ar mācību gada  noslēguma laiku un rodas ideja to apvienot. Tik daudzveidīga mūzika taču sasaucas ar piedzīvoto deviņos mācību mēnešos ar klātienes, neklātienes, patstāvīgā darba, tiešsaistes stundām. Turpina aizsākto Erasmus+ muzikālo saziņu ar projekta “ComMUSICation” partnervalstīm.

 Ar programmas “Latvijas skolas soma”   muzikālajiem  stāstiem videolekcijā “Imants Kalniņš. 80” iepazīstam komponista dzīves līkločus un klausāmies  sacerētās melodijas. 

 Priecīgās dziesmas liek sajust vasaras rotaļīgumu, čella skaņās jaušam, ka aizrit neparasti sarežģīts darba posms, ceturtā simfonija iedvesmo būt indivīdiem, pašiem savas laimes kalējiem.

Skolēni uzzina, cik  daudzu latviešu animācijas filmiņu un  spēlfilmu mūzikas autors ir Imants Kalniņš.  Pārsteidz, ka viņa brālis ir dzejnieks Viktors Kalniņš, ka aktrise Rēzija Kalniņa ir viņa meita. Liels brīnums ir komponista politiķa karjera.

Videolekcijas laikā katrs skolēns saņem muzikālo kodu, lai to iezīmētu, iekrāsotu katrs savā “platē”. Vienam tā ir zaķu ģimene, kura dodas uz pirtiņu, otram  zvaigznes debesīs, citam mākonītis un mākonīte, kādam vienkāršs zāles stiebrs.  Visiem kopā rodas Imanta Kalniņa mūzikas iedvesmas vēja zvani. Pavisam drīz tie ieskanēsies Stāķu parkā un mēs, garām ejot, dungosim  kādu  Imanta Kalniņa melodiju. Jo tās ir visur – dziesmās, filmās, simfonijās, operetēs.

Paldies projektam “Latvijas skolas soma”!

Mēs tik daudz nezinājām un tik daudz uzzinājām par mūsu komponistu Imantu Kalniņu.

Galerija:https://stakuskola.lv/index.php/galerijas/foto-galerija-2020-2021#nanogallery/nanoGallery/72157719315740726

skolas_soma-krasains-web
skolas_soma-krasains-web

#LatvijasSkolasSoma #Gulbenesnovads

skolassoma2
skolassoma2