Skatuves mākslas baudīšana Valmierā

smieklu sasauksanas 13
smieklu sasauksanas 13
2020.gada 16.oktobrī divdesmit 5. un 6.klases un diviem 4.klases skolēniem bija iespēja iniciatīvas “Latvijas skolas soma” ietvaros apmeklēt Valmieras drāmas teātra izrādi “Smieklu sasaukšanās”. Izrādes pamatā ir mūziķa Renāra Kaupera dziesmas bērniem - “Sasauc smieklus izklīdušus” ar Latvijā iemīļotās dzejnieces un rakstnieces Ineses Zanderes stāstiem- piedzīvojumi spogulī un sapnī, apēstas konfektes, daudzstāvu nama kāpnes un Kreica kungs, Elzas gaidīšana, ejampanti, lecampanti, sedzampanti, redzampanti.

Pirms izrādes audzināšanas stundās skolēni izrunāja tematus “Teātris un skatītājs”, “Uzvedības normas teātrī”, “Slaveni latviešu mūziķi- Renārs Kaupers un Goran Gora”, “Ineses Zanderes grāmatas mūsu skolas bibliotēkā”.

Mājupceļā pēc izrādes noskatīšanās sarunājāmies par redzēto. Atsauksmes bija dažādas. Skolēniem bija patikusi modernā skatuve, kurā bija paslēptas dažādas atvilktnes, durvis un spoguļi, košie tērpi un lieliska mūzika.  Visinteresantākais no sižetiem bija stāsts par spoguļbērniem. Daži no skolēnu izteikumiem bija “Tik labā teātrī vēl nekad nebiju bijusi!”, “Ļoti, ļoti patika viss!”. Dažiem skolēniem izrāde šķita garlaicīga, tomēr vairākums apgalvoja, ka labprāt apmeklētu vēl kādu citu teātra izrādi.

Ilze Putne, Sarmīte Sukure

skolas_soma-krasains-web
skolas_soma-krasains-web

#LatvijasSkolasSoma #Gulbenesnovads