Melngalvju nama apmeklējums

WhatsApp Image 2020-10-14 at 12.54.59
WhatsApp Image 2020-10-14 at 12.54.59
Stāķu pamatskolas 8.klases skolēni projekta “Latvijas Skolas soma” ietvaros devās uz krāšņo Melngalvju namu! Skolēniem nama un ekspozīcijas apskate bija saistoša un interesanta. Skolēniem bija iespēja iejusties tirgotāju lomā un doties pastaigā pa nama senāko daļu – viduslaiku pagrabiem.

 

Paliekošai atmiņai no nama skolēniem bija iespēja izkalt savu Melngalvju nama monētu un uzkāpt uz svariem, kādus izmantoja Viduslaikos.

Ceļojums turpinājās Melngalvju nama vēsturiskajos kabinetos, kur četrus gadus atradās Latvijas Valsts prezidenta darba telpas, bet šobrīd apskatījām vitrīnas ar grezniem un mākslinieciski augstvērtīgiem sudraba izstrādājumiem. Noslēgumā bija iespēja pabūt  Melngalvju nama krāšņākajā telpā – Svētku zālē, kurā mīt maģiska atmosfēra, mirdzošas lustras un karaliska gleznu galerija. Tika iemūžinātas unikālas klases kopbildes.

Melngalvju namā mājo ne tikai melngalvji, bet arī 5D kinoteātris - apskati Rīgu no putna lidojuma.

8.klases audzinātāja

Galerija: https://stakuskola.lv/index.php/galerijas/foto-galerija-2020-2021#nanogallery/nanoGallery/72157716899914502

skolas_soma-krasains-web
skolas_soma-krasains-web

#LatvijasSkolasSoma #Gulbenesnovads