Baltā galdauta svētki Druvienas Latviskās dzīvesziņas centrā

Sagaidot Latvijas neatkarības atjaunošanas dienu, 4. maiju, projekta “Skolas soma” ietvaros, Stāķu pamatskolas 5. klases skolēni devās uz Druvienas Latviskās dzīvesziņas centru, lai sajustu, sastrādātu, izgaršotu latvisko.

Kā katrā latvju sētā, arī Druvienas muižas pagalmā mūs sagaidīja saimnieki ar laipnu sveicienu un aicināja darbos. Paši mīcījām mīklu, paši ritinājām speķi pīrāgos, paši pucējām koklītes, paši meklējām latvju rakstus iezīmēšanai. Saimnieku vadībā raisījās gan darbi, gan atpūta. Paspējām gan cienastu un dāvanas svētkiem sarūpēt, gan iepazīt muižas noslēpumus un uzkāpt atjaunotajā tornī.

Ciemošanās noslēdzās ar baltu galdautu, ar pīrāgu smaržu un garšu, ar kūpošu tēju un skolēnu pateicību centra saimniekiem.

skolas_soma-krasains-web
skolas_soma-krasains-web

#LatvijasSkolasSoma #Gulbenesnovads