Skolēnu grupas mobilitāte Francijā

swox6wjsl5ndvkv5jvum
swox6wjsl5ndvkv5jvum
No 30. aprīļa līdz 6. maijam Stāķu pamatskolas skolēni – Nikola Svidricka ( 4.kl.), Samanta Dzerkale ( 4.kl.), Matīss Akmentiņš ( 5.kl.), Roberts Ameļčenko ( 5.kl.), Valters Krims ( 5.kl.), Marta Kuprovska ( 7.kl.), skolotājas Mudīte Rubene un Jolanta Kuprovska apmeklēja Francijas pilsētu Reimsa, lai realizētu Erasmus+ projekta “ Personu mobilitātes mācību nolūkos” 2022-1-LV01-KA121-SCH-000057160 plānotās aktivitātēs.

     Lielāko daļu dienas pavadījām skolā, kur tikāmies un darbojāmies kopā ar franču skolēniem, vienaudžiem. Interesanta bija iepazīšanās ar skolu ( ekskursija), jo pati  skola ļoti atšķīrās no mūsu Stāķu pamatskolas, kā arī vispār no skolām Latvijā.

     Kopumā, tikšanās ar franču skolēniem bija ne tikai izglītojoša, bet arī aizraujoša pieredze. Galvenie jautājumi, kuriem visas nedēļas garumā tika pievērsta uzmanība bija talantu attīstība un iekļaujošā izglītība. Komunikācija ar franču skolēniem ne tikai palīdzēja uzlabot mūsu skolēnu valodas prasmes, bet arī izprast citas valsts – Francijas – kultūru un attīstīt starpkultūru prasmes.

     Reimsa – pilsēta, kurā pavadījām šo nedēļu, ir mazāka nekā Parīze, taču tai ir savs unikāls vēsturiskais un kultūras mantojums. Īpaši atmiņā paliks Reimsas Dievmātes katedrāle, kura iekļauta UNESCO Pasaules mantojumu sarakstā.

      Mēs daudz staigājām kājām. Bērni, malači, turējās godam. Visi daudzie kilometri (pat līdz 25000 soļu dienā) tika noieti godam. Un, tad, kāds miegs naktī!

     Mēs ceļojumu plānojām tā, lai no tā ieguvēji būtu bērni, lai viņiem būtu interesanti.

     Visspilgtākie iespaidi atmiņā paliks no ekskursijas pa Parīzi, tās ievērojamākām vietām un Disnejlendas apmeklējums. Brauciens uz Disnejlendu bija tas, kuru bērni ļoti gaidīja. Ir interesanti redzēt, kā viss, ko redzi multfilmās ir izveidots dzīvē, satikties ar mīļākajiem multfilmu tēliem. Tas viss aizrauj. Un redzēt prieku bērnu acīs ir pats galvenais.

     Nedēļa pagāja ātri, piesātināta ar emocijām un iespaidiem, arī jaunu ceļošanas pieredzi, jo diviem bērniem tas bija pirmais brauciens ārpus Latvijas robežām.

     Mums gāja labi, un ceļojums bija jaudīgs, visās nozīmēs.

      Ar Franciju, Parīzi jau tā ir – vai nu mīli vai nē. Mēs iemīlējām. Un, cerams, brauksim vēl.

Video: https://drive.google.com/file/d/1pclCGK2f5CmiuxAGXWXjQR6LtbCz4pvT/view?usp=sharing

Jolanta Kuprovska

Mudīte Rubene