Mācību mobilitātes Turcijā

IMG_5315
IMG_5315
No 13. – 19.05. Stāķu pamatskolas skolēni Roberts Ameļčenko, Matīss Akmentiņš (4.klase), Marta Kuprovska (6. klase) un Patrīcija  Nate Borisanova(7. klase), skolotājas Ilze Putne un Marita Mūrniece piedalījās Erasmus + projekta “Mācību mobilitātes skolu izglītības sektorā” aktivitātēs Turcijā, Izmirā Talatpasa pamatskolā.

Vizīti iesākām ar Izmiras apskati, kas ir trešā lielākā Turcijas pilsēta. Tā atrodas Turcijas rietumos pie Egejas jūrasIzmiras līča. Pabijām Izmiras Dabas parkā, baudījām silto laiku, peldoties āra baseinā un ļāvāmies Atrakciju parka elpu aizraujošajām aktivitātēm.

Projekta mobilitātes sākās ar Vēstures un Mākslas muzeja apmeklējumu, kam sekoja turku skolēnu sagatavotie priekšnesumi un Ebru mākslas meistarklase, kurā skaistus darbiņu radīja arī mūsu skolēni.

Nākamajā dienā darbojāmies turku mākslas meistarklasēs – Cini, Tezhip un Kece Design, jeb filcēšana, šķīvju apgleznošana un grāmatzīmju veidošanā.

Brīnišķīgus iespaidus radīja ekskursija uz  Pamukkali. Pamukkale, kas turku valodā nozīmē "kokvilnas pils", ir dabiska vieta Denizli provincē Turcijas dienvidrietumos. Apkārtne ir slavena ar karbonātu minerālu, ko atstāj termiskā avota ūdens plūsma. Šeit esošie kalni ir izveidojušies, nogulsnējoties kaļķakmenim. Populāri ir arī termālie baseini. Vēl šeit atrodas muzejs, sengrieķu un romiešu laika pilsētas Hierapoles drupas. Abi objekti kopā iekļauti UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā.

Šis mobilitātes brauciens bija izglītojošs. Ar iegūtajām prasmēm skolēni dalīsies skolā organizētajās darbnīcās.

 

Galerija: ŠEIT