Izmantojot folkloras un kultūras mantojuma zināšanas, projekta mērķi bija veicināt starptautiskās attiecības skolēnu un skolotāju vidū, meklēt līdzīgo un atšķirīgo starp mūsu valstīm, uzlabot starptautisko dialogu, mudinot mūsu skolēnus būt atvērtākiem, pilnveidot radošumu un stiprināt sadarbību starp jauniešiem, likt skolēniem apzināties, ka ar darbu viņi var paveikt reālas lietas starptautiskā mērogā. Mums bija iespēja redzēt, salīdzināt un paņemt sev vērtīgāko no Eiropas partneru inovatīvajām mācīšanas un mācīšanās metodēm.
Projekta sākuma daļa bija vērsta uz zināšanu apmaiņu par folkloru un kultūras mantojumu starp Eiropas partneriem. Vēlāk tas koncentrējās uz mūzikas komponēšanu, aranžēšanu, lai sen zināmas dziesmas iegūtu modernāku skanējumu. Projekta partneru sadarbība bija ļoti veiksmīga, tā pārspēja visas sākotnējās cerības, un projekta laikā tika sasniegti visi galvenie mērķi un kopīgi radīti inovatīvi produkti. Skolēni mācījās spēlēt un dziedāt savas valsts tautasdziesmu, ar mūzikas skolotāju palīdzību eksperimentēja, to dziedot dažādākos stilos, mācīja to dziedāt partneriem, tādējādi bez savas tautasdziesmas apgūstot vēl piecas citas, mācoties vārdus un melodijas. Katra skolas komanda izpildīja dziesmu modernā versijā. Septīto dziesmu visi partneri sacerēja kopā, lai tā būtu projekta dziesma ar tādu pašu nosaukumu kā projekts “ComMUSICation”. Visas dziesmas tika ierakstītas mūzikas studijās. Uzstāšanās laikā tika filmēti video materiāli un izveidotas filmiņas. Informācija par izvēlētajām dziesmām tika apkopota e-bukletā.
Šeit ir atrodams e-buklets: https://online.fliphtml5.com/xhlpp/ispl/#p=44
Šeit Grieķijas partneri ir iedziedājuši latviešu tautasdziesmu “Maza, maza ābelīte”: https://www.youtube.com/watch?v=iDlnrtpvLDI
Šeit ir apkopoti fragmenti no visām projekta tikšanās reizēm: https://www.youtube.com/watch?v=a8qA69h2jzc
Šeit ir video ar projekta dziesmu: https://www.youtube.com/watch?v=c8njkKhfzXY