Projekta aktivitātes Itālijā

519c7a77-acd0-47ba-8407-b55046050f6d
519c7a77-acd0-47ba-8407-b55046050f6d
No 1.-8. aprīlim Itālijā, Sicīlijā notika projekta “ComMUSICation” mobilitātes aktivitātes, kurās piedalījās skolotāja Ilze Putne, 7.klases skolēni Gustavs Aišpurs-Lukša un Rihards Rakickis, 8.klases skolnieces Keita Borenkova un Sanija Krēsliņa.

Šis brauciens bija piepildīts ar dažādām, ar mūziku saistītām aktivitātēm. Notika intensīvs darbs pie projekta dziesmas apguves, kā komponists ir Itālijas mūzikas skolotājs Murizio Pizzurro, un vārdu sacerēšanas, itāļu tautasdziesmas “Ciuri ciuri” dziedāšanas un spēlēšanas. Visi apguvām poļu polonēzi un izdejojām latviešu “Tūdaliņ, tagadiņ” dejas soļus.

Mums bija iespēja apmeklēt Monreales katedrāli, kur atrodas Eiropas otrās lielākās ērģeles, klausīties ērģelnieka stāstījumā un ērģeļspēlē. Ļoti vērtīga bija ekskursija uz Palermo pili, kapelu un Massimo teātri. Nedaudz ieskatījāmies baleta izrādes mēģinājumā. Fantastisks bija brauciens uz Etna vulkānu un Taorminu, kā amfiteātris ir viens no tūristu apmeklētākajiem objektiem, un saulrieta baudīšana Terrasini. Lidojumu starplaikā mums bija neliela iespēja apmeklēt Itālijas galvaspilsētu Romu un aplūkot Kolizeju, Trevi strūklaku un Svētā Pētera baziliku Vatikānā.

Šis bija pozitīviem iespaidiem bagāts brauciens!

Keita: Šis brauciens man ļāva iepazīt jaunas tradīcijas, dejas, ēdienus, valodas. Tā bija iespēja izzināt vēsturi, iepazīt cilvēkus un aplūkot dabu. Visi tie kaktusi un palmas, kā arī kalni man likās tik ļoti skaisti. Man ļoti patika staigāt pa muzejiem vai arī vienkārši pa ieliņām un apskatīt pilsētiņas. Es priecājos, ka varēju iepazīties un sadraudzēties ar vienaudžiem un iegūt jaunus draugus. Interesanti iepazīties ar viņiem, uzzināt kā viņi dzīvo, kas viņiem patīk, ar ko nodarbojas, iemācīties jaunus vārdiņus dažādās valodās, vai arī vienkārši paklausīties, kā runā cilvēki no citām valstīm. No šī ceļojuma es iemācījos daudz ko. To, ka vajag vairāk atvērties jaunām iespējām, vairāk iziet no savas komforta zonas un izmēģināt pēc iespējas vairāk, ja tiek dota šāda iespēja. Noteikti vēl gribētu atgriezties Itālijā. Man ļoti patika tās daba un cilvēki.

Sanija: Man ir tik daudz pozitīvu emociju par šo braucienu. Gan skolēni, gan skolotāji bija ļoti jauki, saprotoši un jautri. Visi gāja bariņos un cits citu pieskatīja, lai nepazūd vai neapmaldās. Par visu bija padomāts un nekas slikts nevarēja notikt. Man ļoti patika tas, ka mums lika dziedāt, spēlēt, kas lika pārvarēt kautrīgumu un bailes. Man braucienā ļoti patika skaistie skati un apskates objekti, ko apmeklējām, kā arī uzzināt dažādus faktus. Pateicoties šim braucienam es pirmo reizi lidoju ar lidmašīnu. Esmu ļoti priecīga, ka ir šāds projekts un ka man bija iespēja šeit piedalīties. Es no šī brauciena iemācījos būt vēl patstāvīgāka, jaukāka un dzīvespriecīga.

Es labprāt dotos vēl kādā braucienā, lai piedzīvotu šādas emocijas vēlreiz.

Gustavs: Man šis brauciens ļoti patika. Es iepazinos ar daudz jaukiem cilvēkiem, apmeklēju skaistas vietas, iepazinu itāļu kultūru un pagaršoju nacionālos ēdienus. Es mācījos atrast kontaktu ar dažādu tautību un vecumu cilvēkiem, kas nemaz nav tik vienkārši. Šis brauciens bija īpašs, jo es jau sen gribēju apmeklēt Itāliju, un projekts man deva tādu iespēju. Par to esmu ļoti priecīgs.

Rihards:  Man patika Sicīlijas daba. Daba Sicīlijā ir skaista- ar lieliem  kalniem un jūru. Es jau sen gribēju pagaršot itāļu virtuvi, un tas piepildījās.  Es ieguvu daudz jaunus draugus no citām valstīm, ar kuriem mēs uzturam kontaktu, un uzlaboju angļu valodas prasmes. Es uzzināju, ka pilsētā Palermo ir lielākais Itālijā teātris.  Es iepazinu visu  dalībvalstu tautu dejas un dziesmas. Daļu no tām es pats dejoju un dziedāju. Vēl es biju uz lielākā vulkāna Eiropā Etna. Man ļoti patika ceļot ar skolotāju Ilzi, jo viņa par mums rūpējās un centās, lai mūsu ceļojums būtu pēc iespējas interesantāks un vairāk redzētu. Es noteikti turpmāk nebaidīšos no ceļojumiem un galvenais no lidojumiem, kā tas bija iesākumā. Ceru, ka man būs iespēja vēl piedalīties šādos projektos!

Video šeit: ŠEIT