Projekta “ComMUSICation” noslēgums Stāķu pamatskolā

49621042331_f1be2e7d6d_m
49621042331_f1be2e7d6d_m
No 3.-8.jūlijam Stāķu pamatskolā viesojās Erasmus+ projekta “ComMUSICation” ietvaros jaunieši un skolotāji no Polijas, Bulgārijas, Grieķijas, Itālijas un Portugāles.

 

Vizīti sākām ar mūsu skolas skolēnu muzikālu sveicienu, kurā tika izdziedāta, izdejota un izspēlēta Latvijas kultūra un tradīcijas, kā arī prieks, ka varam projekta dalībniekiem demonstrēt savus talantus, ar lepnumu parādīt savu skolu.

Pēc muzikālā ievada un skolas apskates, Maurizio Pizzurro vadībā izdziedājām mūsu projekta dziesmu, kam sekoja sporta spēles skolotājas Ainas vadībā. Savukārt mūsu skolas skolēni Rebeka Priedīte, Marta Kuprovska, Vairis Boldāns, Gustavs Aišpurs – Lukša un skolotāja Marita devās uz Stāmerienu pie Ralfa Rubeņa, lai  ierakstītu latviešu tautasdziesmu “Maza, maza ābelīte”. Tā mūsu jauniešiem bija absolūti jauna, līdz šim nebijusi pieredze.

Nākamā diena sākās ar Gunāra Igauņa Senlaiku mūzikas instrumentu muzeja apmeklējumu. Mūzikas instrumentu ekspozīcija un muzicēšana, jaunu mūzikas instrumentu gatavošana, stāsts par mūzikas instrumentiem, kas spēlēti pēdējos 150 gadus Latvijas teritorijā, to visu redzējām un dzirdējām pie atraktīvā muzeja īpašnieka.

 Turpinājumā devāmies uz Stāmerienu, kur viesi apskatīja Stāmerienas pili un turpinājām darboties pie R.Rubeņa. Šoreiz visu valstu jaunieši ierakstīja M.Pizzurro komponēto projekta dziesmu.

Trešajā vizītes dienā, spītējot laikapstākļiem un odiem,  skolotāju Ainas, Renātes un Elijas vadībā projekta dalībnieki devās izbraucienā ar laivām pa Pededzes upi, lai saklausītu skaņas Latvijas dabā. Mūsu ciemiņi, kuri nelaivoja, izbraucienā ar elektrovilcieniņu iepazina Gulbeni. Vēlāk visi baudījām mūsu Vitas supergardo gulašzupu un skolotājas Jolantas viesmīlību. Mūsu skolotāju Lāsmas un Ligitas vadībā projekta dalībniekiem bija iespēja darboties ar mālu un apgūt filcēšanas iemaņas.

Nākamā diena – Alūksnes diena. Izbraucām ekskursijā ar plostu pa Alūksnes ezeru, apmeklējām muzikālu teiksmu “Marienburgas astotais brālis” Alūksnes viduslaiku pils tornī, kas ir izcilu nozaru speciālistu kopdarbs. Dramaturgs Lauris Gundars, komponisti un mūzikas producenti Sigvards Kļava, Mārtiņš Brauns, Artūrs Maskats, dziesmas vārdu autors Ojārs Vācietis un Latvijas radio koris iedziedājis teiksmu par to, ka astotais pils tornis atceras visu – itin visu kopš Marienburgas pils dzimšanas, no Marijas pasaules rašanās brīža līdz šodienai, līdz mums! Teika ir stāsts par pašu galveno – vēlmi un tiesībām būt patiesiem, par mīlestību, kas nekad nebeidzas.  Lielu interesi mūsu viesos izraisīja šī novada tradicionālais ēdiens – buljons ar profitroļiem.

Šī diena noslēdzās ar brīnišķīgu pasākumu Stāķu pamatskolā. Dziesmas, dejas, bezgala sirsnīga atmosfēra un nedaudz skumjas, jo šis projekts ir noslēdzies. Esam iepazinušies un sadraudzējušies ar jaukiem cilvēkiem, apmeklējuši skaistākās Polijas, Bulgārijas, Grieķijas, Itālijas un Portugāles vietas, izdziedājuši šo valstu tautasdziesmas un apguvuši tautas dejas.

Pēdējo tikšanās dienu izbaudījām lietainajā Rīgā, lai pabaudītu galvaspilsētas burvību.

Paldies skolas vadībai par sapratni un atbalstu, paldies vecākiem par brīnišķīgiem bērniem, milzīgs paldies skolotājai Ilzei par visa projekta vadīšanu!

Marita Mūrniece

projekta skolotāja

video šeit: