Projekta aktivitātes Bulgārijā

85
85
Šis mācību gads noslēdzās ar  Erasmus+ projekta “ComMUSICation” mobilitātes aktivitātēm Bulgārijā. Mūsu skolu tajā pārstāvēja Ieva Upīte (6.klase), Rebeka Priedīte un Gustavs Aišpurs – Lukša (7. klase), Vairis Boldāns (8. klase), skolotājas Diāna Šķēla, Jolanta Kuprovska, Ilze Putne un Marita Mūrniece.

Šis brauciens izvērtās īpašs ar to, ka piedalījāmies Vratsas H.Boteva vārdā nosauktās vidusskolas 200 gadu svinībās. Hristo Botevs bija bulgāru revolucionārs un dzejnieks, kuru bulgāri uzskata par simbolisku vēsturisku personību un nacionālo varoni.Vizīte sākās ar skolas un Vratsas pilsētas apskati, kura atrodas Vrachanski Balkānu pakājē, netālu no daudzām alām, ūdenskritumiem un klinšu veidojumiem. Mums bija iespēja apmeklēt Ledenika alu, kas ir viena no skaistākajām alām Bulgārijā, kura priecēja ar stalaktītu un stalagmītu veidojumiem.

1.jūnijs skolēniem iesākās ar bulgāru tradicionālo deju meistarklasi, kam sekoja Vratsas vēstures un kultūras izzināšanas spēle, savukārt skolotājiem bija iespēja iepazīties ar Vratsas vēsturi Vratsas Vēstures muzejā. Diena turpinājās ar projekta dziesmas, tās autora itāļu mūzikas skolotāja Murizio Pizzurro vadībā, mēģinājumu. Priecēja, ka mūsu skolēnu dziedājums saņēma autora uzslavu.

Vratsā katru gadu tiek rīkotas Botevu dienas, kuru kulminācija ir svinības 1. jūnijā Hristo Boteva laukumā. Šī diena noslēdzās ar krāšņu salūtu.

2.jūnijā devāmies ekskursijā uz Veliko Tarnovo (Lielā Tarnova). Veliko Tarnova bija Otrās Bulgārijas caristes galvaspilsēta laika posmā no 1185. – 1393. gadam, kā arī Bulgārijas kņazistes galvaspilsēta no 1878. – 1879. gadam. Viduslaikos pilsēta bija zināma kā Tarnovgrada, vēlāk – Tarnova. 1963. gadā tika pievienots nosaukumam Veliko. Veliko Tarnovā apmeklējām Carevecas viduslaiku cietoksni, kas atrodas tāda paša nosaukuma kalnā. Cietoksnis kalpoja kā Otrās Bulgārijas caristes galvenais cietoksnis un spēcīgākais bastions no 1185. - 1393. gadam un tajā atradās karaļa un patriarhālā pils. Carevecas kalnā atrodas arī nāvessoda klints virs Jantras upes, no kuras tika nogrūsti nodevēji.

Pēdējā dienā Vratsā bulgāru skolēni priecēja ar priekšnesumiem itāļu valodā, jo skolai ir  ilgstoša sadarbība ar skolu Sicīlijā un bulgāru skolēniem ir iespēja mācīties itāļu valodu. Pēc svinīgā vizītes noslēguma Vratsas H.Boteva vidusskolā devāmies uz Bulgārijas galvaspilsētu Sofiju, kur apskatījām Svētā Aleksandra Ņevska pareizticīgo katedrāli, kas ir viens no Sofijas simboliem.

Šis bija spilgtiem un pozitīviem iespaidiem bagāts brauciens!

Gustavs: Man brauciens uz Bulgāriju patika. Es iepazinu bulgāru kultūru, iemācījos bulgāru dejas, nogaršoju dažādus bulgāru ēdienus. Man ļoti patika iepazīt Vratsu ekspedīcijas spēlē. Apmeklētie kultūras un vēstures objekti bija skaisti. Man patika iepazīt dažādu valstu skolēnus, tas bija interesanti.Esmu priecīgs par iespēju doties uz Bulgāriju.

Ieva: No apskates objektiem man patika alas. Man patika kopīgās vakariņas, kurās mēs visi kopā dziedājām un dejojām. Man patika arī koncerts, kurā bulgāru skolēni rādīja savas prasmes itāļu valodā. Visskaitākais mirklis bija salūts par godu valsts svētkiem. Es iemācijos, ka komandas darbs ir labāks nekā individuāls darbs. Man patika sadarboties ar citu valstu bērniem.

Rebeka: Bulgārijā bija ļoti jautri un forši. Es iepazinos ar daudz jauniem draugiem. Aktivitātes tur bija lieliskas un interesantas. Apkārtējie cilvēki bija saprotoši un forši. Man ļoti patika nogaršot bulgāru tradicionālos ēdienus, un tie bija garšīgi. Bija ļoti interesanti dzirdēt un iemācīties mazliet arī par Bulgārijas vēsturi. Man bija prieks par iepēju būt uz skolas 200 gadu jubileju. Tā nedēļa, ko es tur pavadīju, iemācija daudz, bet vissvarīgākais bija tas, kā komunicēt ar citiem un pat iegūt jaunus draugus. Šis piedzīvojums bija neaizmirstams, un es ceru, ka būs vēl iespēja, braukt arī citos projektos!  

Šeit ieskats Vratsas vēstures un kultūras izzināšanas spēlē: https://youtu.be/hmVGs_IWQGo

Šeit video: https://youtu.be/1Za4NFmGWvg

Projekts “ComMUSICation””, Nr. 2019-1-PT01-KA219-061243_3, tiek finansēts ar Eiropas Komisijas atbalstu.