Projekta dalībnieces stāsta par mobilitāti Grieķijā

dsc-1490_orig
dsc-1490_orig
Pēc garāka pārtraukuma, bagātinājušies pieredzē, esam atgriezušies no Erasmus+ projekta ComMUSICation mācību pasākuma Grieķijā, kur no 13. – 20.11. piedalījāmies Livadeias Mūzikas ģimnāzijas organizētajās aktivitātēs. Mūsu skolu pārstāvēja Ieva Upīte, Marta Kuprovska, Karīna Puniņa, Rebeka Priedīte un skolotājas Ilze Putne un Marita Mūrniece.

Skolēniem tikšanās iesākās ar jautrām iepazīšanās spēlēm un muzikālām aktivitātēm pēc K. Orfa metodikas. Pēc šīs darbošanās tikām iepazīstināti ar Bizantiešu himnām un austrumu baznīcas mūziku, kuru atskaņoja skolas koris un orķestris.

Vēlāk mums bija iespēja pabūt vietā, kur atradās viens no sengrieķu reliģiskajiem centriem, Senās Grieķijas pilsēta Delfi. Pilsētā atradās mākslas dieva Apollona templis un orākuls. Mūsdienās Delfi ir nozīmīga arheoloģisko izrakumu vieta, kura 1987.gadā tika iekļauta UNESCO Pasaules mantojumu sarakstā.

Nākamā diena iesākās ar grieķu tautasdziesmas “Milo mou kokkino” apgūšanu, kam sekoja katras dalībvalsts priekšnesumi. Priecēja mūsu meiteņu pārliecinošais un skanīgais latviešu tautasdziesmas “Maza, maza ābelīte” dziedājums. Dienas turpinājumā apmeklējām skaistākās Levadeias vietas.

Trešajā dienā tikām iepazīstināti ar svarīgākajiem Grieķijas vēstures notikumiem, brīvības cīņām. Gan skolēnu sagatavotā prezentācija, gan priekšnesumi izskanēja ļoti patriotiskā noskaņā. Turpinājumā apmeklējām Grieķu arheoloģijas muzeju Tēbās.

Īpaši emocionāls izvērtās Distomo nacisma upuru muzeja apmeklējums, kurā uzzinājām par vāciešu prātam neaptveramām zvērībām 2. pasaules kara laikā. Dienas turpinājumā apskatījām  vēl vienu Bizantijas arhitektūras un mākslas pieminekli, kurš arī iekļauts UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā – Hosios Loukas klosteri, kā arī baudījām brīnišķīgās kalnu ainavas.

Pēdējā vizītes diena iesākās ar dalībvalstu tradicionālo mūzikas instrumentu prezentāciju, šo instrumentu zīmēšanu. Tam sekoja kopīga visu skolēnu muzicēšana un atvadu priekšnesuma gatavošana. Savukārt, skolotāji vienojās par nākamo vizīšu laikiem un apsprieda turpmāk veicamos uzdevumus.

Ar L. van Bēthovena Odas priekam melodiju noslēdzās vizīte Grieķijā.

Uz tikšanos Sicīlijā!

Galerija: ŠEIT