Pa Mārtiņa pēdām

IMG_9002
IMG_9002
Erasmus  projekta “Saziņa  caur mūziku” ietvaros, Stāķu pamatskola  aktualizē latviskās gadskārtas, tās iedzīvinot  gan mācību procesā, gan ārpusstundu pasākumos.10. novembrī svinējām Mārtiņa dienu. Mārtiņi latviešu gadskārtu paražās ir svinama diena, kas iezīmē rudens beigas un ziemas sākumu.

 

Svētki, kuros  dziedāja dziesmas, gāja rotaļās, veica rituālus, lai nodrošinātu prieku, veselību, veiksmi darbā un labu ražu.

Sekojot pa Mārtiņa pēdām, rīts klasēs sākās ar masku gatavošanu. Katrā telpā bija jūtama radīšanas noskaņa. Līmēšana, lipināšana, griešana, pielaikošana, līdz visi  gatavi Mārtiņdienas rotaļām,  dziesmām un ticējumiem. Kad ieradās  Mārtiņš, atraisījās tautas dziesmu dziedāšana, jautrošanās, ticējumu deklamēšana, masku izrādīšana. Svinētāji cienājās ar svētku pīrāgiem un  gatavojās sportiskajām aktivitātēm. Drīz vien ripoja kastaņi, lecamauklas ritmā cilājās  kājas un drosmīgākie iesaistījās  gaiļu cīņās.

Mārtiņbērni kļuva bagātāki par vienu aizrautīgu dienu ar  jaunām lomām, skanīgām  dziesmām, interesantiem ticējumiem, sportisko garu. Mārtiņbērnu darbošanās, skolai sola daudz ražīga darba un veiksmes, atsauksmes un atzīšanu tālu aiz Latvijas robežām.

Pateicība  skolotājiem par idejām, skolēniem par darbošanos!

Īpaša pateicība aktivitāšu vadītājiem: skolotājām Ainai Rubenei, Maritai Mūrniecei, 6. klases skolēniem Naurim Bērziņam, Rihardam Rakickim.

Pasākums “Pa Mārtiņa pēdām” ir iekļauts projekta “ComMUSICation”, Nr. 2019-1-PT01-KA219-061243_3 aktivitātēs.

Galerija: https://stakuskola.lv/index.php/galerijas/foto-galerija-2020-2021#nanogallery/nanoGallery/72157716894114513