Nāc, Metenīti!

IMG_6502
IMG_6502
Meteņi ir seni latviešu pavasara gaidīšanas svētki, kad daba pamazām mostas no ziemas miega un visapkārt jau jūtama pavasara elpa. Mūsu skolā Meteņdienu svinējām 7.februārī. Viena no Meteņu tradīcijām ir  salmu leļļu gatavošanu un to dedzināšana ugunskurā, tādejādi raidot projām ziemu.

Tādēļ skolas zālē skolēni un skolotāji gatavoja gan lelles, gan maskas. Meteņdienā ir raksturīga iešana ķekatās jeb maskošanās, kā mērķis ir atjaunoties un iegūt jaunu spēku pavasara aktivitātēm, tādēļ gājieni ir skaļi un jautri. No skolas pagalma skolēni trokšņojot, dziedot un dejojot devās ierībināt Stāķu parku. Parkā  skolēni iesaistījās skolotājas Ainas Rubenes organizētajās un vadītajās rotaļās un spēlēs, dejoja un ugunskurā dedzināja izgatavotās salmu lelles. Pusdienās visi mielojās ar pankūkām, kas arī ir Meteņu neatņemama sastāvdaļa. Pankūka ir apaļa un karsta, tādēļ tā ir izvēlēta par saules simbolu.

Skolēni bija priecīgi par iespēju iepazīt latviešu tradīcijas un pavadīt dienu ārpus skolas telpām.

Nāc, Metenīti!