Skolēnu diena Ādažos

IMG_0501
IMG_0501
2022. gada 2. novembrī Stāķu pamatskolas 7. un 8. klases skolēni piedalījās Latvijas Armijas sauszemes spēku Mehanizētās kājinieku brigādes rīkotajā Skolēnu dienā. Apmeklējām Ādažu militārās bāzes poligonu. Bērniem bija iespēja aplūkot dažādu militāro tehniku, izjautāt NATO karavīrus par tās pielietojuma iespējām. Skolēni aizrautīgi līdzdarbojās, piemērīja arī karavīra ekipējumu, izmēģināja, kā pārvietot cietušos u.c.

Poligonā pavadītais laiks noteikti bija ļoti vērtīgs un saistošs. Vērtīgs, jo dzīvojam tik nedrošā laikā. Ļoti saistošs tiem skolēniem, kuri darbojas Jaunsardzē. Varbūt kāds no mūsu bērniem aizdomāsies, ka savu nākotni saistīt ar Latvijas Armiju, kļūs par karavīru.

Skolēnu pārdomas pēc pasākuma:

  • Ādažos varēja pielietot savas angļu valodas zināšanas, jo daudzi karavīri nerunāja latviski. Viņi bija no Kanādas, Itālijas, Slovēnijas uc. NATO dalībvalstīm.
  • Man patika tanki, bruņumašīnas un runāt angliski.
  • Man patika runāt pa rāciju un vadīt robotu.
  • Karavīru stāstījums par tehniku un savu pieredzi bija interesants.
  • Man patika, ka drīkstēja iekāpt tankos un visu izpētīt, kas tur iekšā.

Galerija: ŠEIT