Miķeļdiena
Sēņu čempionāts
Tēvu diena
Zinību diena
Erasmus+ kursi Malagā
previous arrow
next arrow
Slider

LABINIEKI ŠAUĻOS

Stāķu pamatskolas skolēni, kuriem 2016./2017.m.g. bija augsti mācību sasniegumi, īsi pirms Ziemassvētkiem tika uzaicināti aizraujošā ceļojumā uz kaimiņzemi Lietuvu. Stāķu attīstības biedrība un SIA DIANA organizēja izbraukumu uz Šauļiem.

Ekskursijas laikā 35 skolēniem bija iespēja apmeklēt Krustu kalnu, šokolādes muzeju, velosipēdu muzeju un Saules pulksteņa laukumu, pastaigāties pa ciemiņu un vietējo iedzīvotāju iecienīto gājēju ielu. Īpašo noskaņu papildināja pilsētā gaumīgi izvietotie Ziemassvētku rotājumi.

Šokolādes muzeja ekspozīcijā iepazināmies ar šokolādes gatavošanas tradīcijām un lietuviešu šokolādes fabrikas “Rūta” vēsturi. Īpašs paldies 6.klases skolniekam Markusam, kurš gida stāstījumu angļu valodā tulkoja latviski. Velosipēdu muzeja ekspozīcija stāsta par viena no vecākajiem satiksmes un sporta transportlīdzekļa rašanās vēsturi un attīstību no koka velosipēda līdz mūsdienu divritenim. Ikvienam bija iespēja pārbaudīt arī savu varēšanu iespējami lielāka ātruma attīstīšanā uz velosipēda trenažiera. Saules pulksteņa laukuma ideja – apvienot trīs svarīgākos Šauļu pilsētas simbolus: sauli, kas atgādina par Šauļu zemēs notikušo Saules kauju, strēlnieku, ar kuru saistāma pilsētas nosaukuma cilme, un laiku, kurš pagājis kopš tās dienas, kad pilsētas vārds pirmoreiz pieminēts. Pārsteidza iespaidīgais amfiteātra formas laukums un 18 m augstais obelisks. Skolēniem atmiņā paliks arī iespaidīgais Krustu kalns – lietuviešu svētvieta ar vairāk nekā 200 000 krustiem.

Pateicamies Stāķu attīstības biedrībai par ekskursijas organizēšanu un SIA DIANA par finansiālo atbalstu.

Flickr Suite Plugin ERROR! Flickr API Error: - "Photoset not found"