Slider

“Vecmāmiņu rīts” Stāķu pamatskolā

vecmaminu_ritsDārzos pavasara atnākšanu klusi ieskandina sniegpulkstenīšu zvaniņi, Stāķu pamatskolā šis pavasara vēstnesis ir “Vecmāmiņu rīts”. Jau vairākus gadus 1.- 4.klašu skolēni marta mēnesī uz skolu aicina savas omītes, lai ļautu viņām atpūsties, priecāties un lepoties. Lepoties par saviem mazbērniem, jo viņi ir tik daudz iemācījušies, ka var noorganizēt un paši novadīt koncertu. 

Omes noskatījās humoristisku un pārpratumiem pārpilnu teātra izrādi, mēģināja iejusties dažādu profesiju ritmos. Visi klātesošie labprātīgi ļāvās ievirpuļoties dziesmu un mūzikas pasaulē. 

Šogad bērni ne vien sniedza koncertu, bet rūpējās par to, lai omītēm būtu sarūpēts pats gardākais cienasts. Gardākais, tas nozīmē pašu rociņām gatavotais. Tas nekas, ka daļa cepumiņu ”mistiski” nozuda tūlīt pēc izņemšanas no plīts. Šis fakts jau nemazināja palikušo našķu unikālās garšas īpašības – gluži otrādi – tie likās izcili gardi!

Šis pasākums skolēniem liek justies atbildīgiem par sava priekšnesuma kvalitāti, par pasākumu kopumā, it sevišķi, ja omes siltais acu skatiens mīļi glāsta savus mazos lolojumus. Ikdienas diktētajā nerimtajā un straujajā ritmā ne vienmēr izdodas izbaudīt šo abpusējo gādību un prieku vienam par otru.

“Vecmāmiņu rīts” ir pasākums uz kuru ieejas biļete ir ļoti dārga – vēlme būt tur, kur ir cilvēks, kuram mēs esam tik ļoti svarīgi, dārgi un neaizvietojami.