Ēnu diena 2024
Ciemos pie ķepaiņiem un ekskursija "Vides labirintā" Alūksnē
Lieldienu pēcpusdiena Stāķu pamatskolā
Iepazīstoties ar izglītības iespējām
Mācību mobiltāte Turcijā
Vecmāmiņu rīts
previous arrow
next arrow
Slider

6.klases ekskursija

rsz img 2479Stāķu pamatskolas 6. klases skolēni 24.februārī devās ekskursijā. Vispirms mēs braucām uz Ķekavu, kur piedalījāmies radošajā darbnīcā “Konfelādē”. “Konfelāde” ir ģimenes uzņēmums, kas ražo konfektes, sīrupus un eliksīrus. Nosaukums ”Konfelāde” radies tādēļ, ka viņi nedrīkstēja izmantot vārdu “marmelāde”. Mēs uzzinājām, ka marmelādēm sastāvā jābūt citrusaugļiem, bet konfelādes sastāvā ir tikai Latvijā audzēti augi, ogas un augļi, piemēram, rabarbers, upene, ābols un bumbieris. Vispirms mums tika pastāstīts, kā izgatavo konfektes un sīrupus un kur tos var iegādāties. Tad mēs nogaršojām daudz dažādus sīrupus un marmalādes.  Un noslēgumā mēs paši gatavojām savas konfektes.

Pēc “Konfelādes” apmeklējuma Ķekavā mēs devāmies uz Rīgu uz kvestu jeb izlaušanās istabām. Kvestu pamatideja ir stundas laikā, atrisinot dažādus uzdevumus, izkļūt no slēgtas telpas. Mēs tikām sadalīti trīs grupās un apmeklējām trīs dažādas istabas. Istabā “Konspiratīvais dzīvoklis” mēs palīdzējām Aģentam 007 atrisināt kādas slepenas operācijas uzdevumu. Istabā “Apsēstā māksla” mēs nonācām maģiskā pagātnē kopā ar spokiem un mošķiem, kas ir apsēduši muižu. Mums stundas laikā vajadzēja atgriezties realitātē! Istabā “Jampadracis muzejā” mēs nokļuvām vēsturisku un autentisku latviešu priekšmetu ekspozīcijā. Mūsu uzdevums bija palīdzēt, lai atvērtu muzeja durvis apmeklētājiem laikus! Izlaušanās istabās bija ļoti interesanti un jautri.  

 Pēc izlaušanās istabām mēs ar kājām gājām uz Dailes teātri, kur skatījāmies izrādi ” Toma Sojera piedzīvojumi”. Toms Sojers ir asprātīgs, viltīgs, paslinks, bet arī labestīgs un atsaucīgs puišelis, kurš piedzīvo dažādas dēkas, kuru laikā viņš paspēj atrast savu īsto mīlu, kļūt par liecinieku šaušalīgam noziegumam, atmaskot slepkavnieku, aizbēgt no mājām, kļūt par pirātu, apmaldīties bezgalīgā alā un atrast neticamus dārgumus. Izrāde bija ļoti smieklīga, un tajā spēlēja mums zināmi aktieri, piemēram Lauris Dzelzītis, Ilze Vazdika, Artūrs Dīcis un Gints Grāvelis. 

 

Lūk, ko teica 6.klases skolēni pēc ekskursijas: 

Ķekavā man patika nodegustēt sīrupus. Ābolu- čili sīrups bija ļoti stiprs.

-          - Jauki, ka “Konfelādē” bija loterija.

-         - Visvairāk man patika izlaušanās istaba, jo mēs strādājām komandā un nekašķējāmies.

-          - Izlaušanās istabā, lai sasniegtu mērķi, pat lielākie ienaidnieki būtu vienoti.

-          - Mums bija ļoti jautri izlaušanās istabā, bet ārā pašu spēkiem mēs netikām.

-          - Teātra izrāde bija jautra.

-          - Teātrī biju priecīga redzēt tos aktierus, ko esmu redzējusi televīzijā.

-          - Teātrī man patika viss. Bija interesanti.

Anete Lauce