Miķeļdiena
Sēņu čempionāts
Tēvu diena
Zinību diena
Erasmus+ kursi Malagā
previous arrow
next arrow
Slider

TOP FOTOALBUMS “LATVIJAI – 100”

Ozollapa sarkanbalta

Ikviens no mums var iesaistīties nacionālā fotoalbuma veidošanā.

Latvijas Ārstu biedrības prezidents Pēteris Apinis plāno izdot grāmatu, kurā tiks apkopotas fotogrāfijas no Latvijas novadiem, aptverot latviešu ikdienas un svētku dienu ainas visdažādākajās dzīves jomās laikposmā no 1918. līdz 2018. gadam. Grāmata būs sakārtota pa gadiem, katram gadam divi vai vairāki atvērumi. Pie katras fotogrāfijas tiks pievienots īss apraksts: fotogrāfijas uzņemšanas laiks un vieta, tajā redzamās personas, interesantas detaļas vai pat stāsts par šo attēlu.

Katram mājās glabājas viens vai vairāki fotoalbumi. Varbūt tieši Jūsu albumā ir fotogrāfija, kas noder mūsu novada vēstures ilustrācijai. Publiskojot šo fotogrāfiju, tai ir iespēja uz mūžiem saglabāties latviešu tautas vēsturiskajā atmiņā. Jūs varat sūtīt ieskenētus attēlus ar aprakstu uz Stāķu novadpētniecības ekspozīcijas e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., varat atnest fotogrāfiju uz Stāķu pamatskolu, kur būs iespēja fotogrāfiju ieskenēt. Fotogrāfijas varēs nodot Stāķu novadpētniecības ekspozīcijai glabāšanā, bet var arī turpināt glabāt pašu mājas arhīvā. Jūsu sameklētās fotogrāfijas var piedāvāt līdz 20. janvārim (atcerieties pievienot aprakstu). Tad tās tiks pārsūtītas Pēterim Apinim, kurš atlasīs katram novadam raksturīgākās. Viņa mērķis panākt, lai fotogrāfijās redzamie notikumi un cilvēki neatkārtotos. Viens cilvēks izdotajā fotoalbumā būs atrodams tikai vienā fotogrāfijā, pat tad, ja tas bijis latviešu tautas ģēnijs. “Arājs tīrumā ir valstij vienlīdz svarīgs kā valstsvīrs, komponists, aktieris vai zinātnieks.”

Visi laipni aicināti iesaistīties nacionāla fotoalbuma veidošanā.

Elēna Obrumāne,

Stāķu novadpētniecības ekspozīcijas vadītāja.

Telefons saziņai 29332719