Miķeļdiena
Sēņu čempionāts
Tēvu diena
Zinību diena
Erasmus+ kursi Malagā
previous arrow
next arrow
Slider

Pateicība SIA „GAUJAS KOKS” par interesanto ekskursiju

PB160062Jau piekto gadu Stāķu attīstības biedrība, pateicoties SIA „Gaujas koks” finansiālajam atbalstam, organizē ekskursiju tiem Stāķu pamatskolas skolēniem, kuri labi mācījušies un guvuši panākumus mācību priekšmetu olimpiādēs iepriekšējā mācību gadā. Tas ir abu šo organizāciju ieguldījums Stāķu jauniešu intelektuālās izglītības atbalstam.

 

Valsts svētku nedēļas pasākumu gammā veiksmīgi iederējās 40 skolēnu brauciens uz kaimiņu zemi Igauniju. Tartu apmeklējām Igaunijas nacionālo vēstures muzeju, kas šobrīd ir tehnoloģiski modernākais vēstures muzejs Ziemeļeiropā. Varējām vērot kā igauņi lepojas ar saviem nacionālajiem pagātnes dārgumiem un mūsdienu tehnoloģiskajiem sasniegumiem. Veidojas daudz plašāks skatījums uz muzeja funkcijām. Skolēni visu varēja ne tikai apskatīt, bet arī aktīvi piedalīties eksponātu tapšanā – muzejā ir video, animācija, skārienjūtīgie ekrāni, instalācijas, skaņu skulptūras un daudzas citas interaktīvas iekārtas. Pirmo reizi muzejā saskāros ar faktu, ka skolēni lūdza pagarināt vēstures muzeja apmeklējumam paredzēto laiku. Savukārt ledus laikmeta centrs, kas arī veidots kā interaktīvu pasākumu kopums, pārsteidza ar efektīgiem apskates objektiem – ledus laikmeta dzīvniekiem, lika aizdomāties par klimata problēmām visā pasaulē. Bet vislielākais pārdzīvojums bija 4D kinoteātra apmeklējums, kura laikā iejutāmies visās filmas dimensijās ne tikai virtuāli bet sajutām tās arī fiziski un emocionāli.

Ļoti izglītojoša un aizraujoša ekskursija. Stāķu pamatskolas skolēni, skolēnu vecāki un skolotāji pateicas SIA „Gaujas koks” par ziedojumu, kas apmaksāja ekskursijas transporta izdevumus un daļēji arī ieejas biļetes muzejos.

Elēna Obrumāne,

Stāķu attīstības biedrības valdes locekle

Atmiņā visspilgtāk palika Igaunijas nacionālais muzejs. Tur visu acīs bija redzams pārsteigums par redzēto. Īpaši patika tas, ka muzeja eksponātus varēja ne tikai apskatīt, bet arī aiztikt ar rokām. Man muzeji nekad nav patikuši, bet šajā ekskursijā es mainīju savu viedokli. Mēs pat prasījām papildu laiku muzeja apskatei.

Ledus laikmeta centrā arī bija interesanti. Daudz uzzinājām par dabu ledus laikmetā un tagad. Ar interesi vēroju videoekrānu, no kura tika sniegta informācija par leduslaikmeta dabas apstākļiem, dzīvnieku un augu dzīvi.

Patika, ka mums nebija jāstaigā kopā ar gidu, bet mēs varējām iegūt informāciju paši - paši izvēlējāmies, ko klausīties, ko skatīties, ko pētīt, ko izbaudīt. Viss bija interaktīvs.

Agnese Bērziņa,

6.klases skolniece

Man visvairāk patika 4D filmas un igauņu nacionālais muzejs. Iepazinām igauņu vēsturi, viņu skaistos tautas tērpus. Mani visvairāk pārsteidza digitālā gulta, un bija bailīgi iet pa stikla grīdu. Ledus laikmeta centrā patika iespēja brīvi izstaigāt iespaidīgās zāles. Tur mēs varējām atpūsties igauņu nacionālā eposa varoņa Kalevipoega nagā.

Ekskursija bija ļoti interesanta.

Sanija Evija Vīksniņa,

6.klases skolniece