Skolēnu grupas mobilitāte Vācijā
Labi rezultāti vēstures olimpiādē
Gaišais ceļš uz Ziemassvētkiem
Skolēnu grupas
mobilitāte Slovākijā
Gatavojoties Ziemas saulgriežiem
Dabaszinātņu
iepazīšana
previous arrow
next arrow
Slider

Skolēnu grupas mobilitāte Vācijā

WhatsApp Image 2024-01-17 at 19.32.30
WhatsApp Image 2024-01-17 at 19.32.30
No 10.- 15. decembrim skolēnu grupa – Adrija Dergača, Raivis Pudurs, Roberts Ameļčenko, Alise Dārziņa, Mareks Romāns un skolotājas Ilze Putne, Ilva Bērziņa,  projekta “Erasmus Plus” ietvaros, bija skolēnu grupas mobilitātē Vācijā.

Mūsu satikšanās ar projekta skolēniem no Vācijas, sākas jau Diseldorfas lidostā, kur mūs sagaidīja  2 meitenes.

Viņas mums palīdzēja noorientēties Vācijas dzelzceļa sistēmā un pavadīja ceļā uz Esseni, kur bija mūsu apmešanās vieta. Pirmie skatieni, pirmās pieklājības frāzes angļu valodā un draudzība varējasākties. Lieliski, ka skolēni savā starpā brīvi komunicēja angļu valodā, tas nojauca visas barjeras. 

Pirmdienas rītā devāmies uz projekta partneru skolu Gesamtschule  Uckendorf. Bijām iepriekš informēti, ka skolā mācās dažādu tautību un reliģiju skolēni. Tas mums bija nedaudz neierasti, jo esam pieraduši, ka mums skolā pārsvarā ir tikai latviešu bērni un skolotāji. Sekoja pārsteigums! Atverās klases durvis un mēs tikām sagaidīti ar kūku un dziesmu. Iemesls? Marekam- dzimšanas diena un vācu partneri tai bija gatavojušies. 

Skolēni savā starpā izspēlēja dažas iepazīšanās aktivitātes, apmainījās ar dāvaniņām un visi kopā devāmies uz galveno aktivitāti – dronu pilotēšanas apmācību. Gandrīz visiem tā bija jauna pieredze, jo tikai Raivis iepriekš dronu bija vadījis. Vispirms tikām iepazīstināti ar teorētisko daļu – dronu pilotēšanas noteikumiem, dronu veidiem, u.c.,  atbildējām uz pašpārbaudes testa jautājumiem. Tālāk devāmies laukā un sekoja praktiskā daļa – drona palaišana un vadība.  Secinājums – ļoti interesanti!

Otrdien mums bija kultūras un vēstures programma – sēdāmies vilcienā un kopā ar vācu skolēniem apmeklējam vienu no Vācijas senākajām pilsētām Ķelni. Galvenais apskates objekts – Ķelnes katedrāle. Klātienē varējām apskatīt tās varenību un skaistumu, līdz šim to bijām redzējuši tikai mācību grāmatās. 

Izstaigājām arī slaveno Ķelnes Doma Ziemassvētku tirdziņu, kas ir ļoti populārs un iecienīts.

Trešdienas rīts bija pelēks un lietains. Ģērbāmies silti, jo mums bija nodarbība ārā “Daba un klimats”. Devāmies uz Gruga parku, kas plešas 60 ha platībā un mūsu izpratnē ir tāds kā Botāniskā dārza, Mežaparka un Zoo dārza apvienojums. Parks ir izveidots atpūtai, mācībām un pētniecībai. Iepazinām tur sastopamās augu un dzīvnieku sugas, diskutējām par cilvēka un dabas mijiedarbību, klimata pārmaiņām un mūsu iespējām tās ietekmēt. Žēl, ka neviens nebijām aktivizējuši noieto soļu uzskaites aplikāciju, tās rādītāji būtu bijuši vareni. 

Ceturtdienā atkal devāmies uz skolu. Sadalījāmies ar vācu skolēniem mix grupās un darbojāmies aktivitātē “Izlaušanās istaba”. Mācījāmies sadarboties grupā, sadalīt pienākumus, uzklausīt vienam otru, pieņemt citādāku ideju un viedokli, kopā meklēt problēmas risinājumu. Šeit varējām paslavēt sevi, ka mums ir ne tikai labas angļu sarunvalodas zināšanas, bet arī labi protam lasīt un rakstīt angliski, kas šajā aktivitātē bija svarīgi. Skolā apmeklējām arī dažas mācību stundas, interesanti, ka viņiem 1 – ir visaugstākais vērtējums.

Pēcpusdienā vācu skolēni iejutās gidu lomā un veda mūs ekskursijā pa pilsētu. Kopā devāmies arī uz sportisko aktivitāti – slidošanu. Uzgavilējām Adrijai, kurai šī aktivitāte bija īsta drosmes un rakstura pārbaude - pirmie soļi uz slidām!

Pienāca piektdiena un nemanot mūsu nedēļa Vācijā bija paskrējusi. Vēl izstaigājām mazu loku pa Ziemassvētku rotā saposto pilsētu, atvadījāmies no mūsu jauniegūtajiem draugiem un sākām ceļu mājup Essene – Diseldorfa - Rīga – Stāķi. Atvadas vienmēr ir drusku skumīgas, bet mēs visi zinām, ka jau jūnijā satiksimies, jo partnerskolas skolēni un skolotāji tad ieradīsies ciemos pie mums. Attā un uz tikšanos!

Ilva Bērziņa, Ilze Putne

Raivis: Es iemācījos dažus vācu vārdus, kurus es vēl nezināju. Es redzēju Ķelnes pilsētu, un tiltu uz kura bija uzkarinātas daudz atslēgas. Es uzzināju interesantu informāciju par pilsētām, kurās es biju. Man ļoti patika slidot, apskatīt dažādas vietas.

Roberts: Es ar Stāķu pamatskolas skolniekiem un skolotājām biju piecu dienu apmaiņas projektā uz Vāciju-Esseni, Gelzenkirheni, kurā mēs apmeklējām vienu no tās pilsētas skolām un ar dažiem skolēniem izbaudijām skaisto Vāciju.

Mēs iemācijāmies lidot ar droniem un pat katrs dabūjām savu pilota sertifikātu, vēl mēs iemācijāmies daudz un dikti par augiem un dzīvniekiem. Mūsu gids izveda cauri parkam,viņš mums stāstija par visādām augu sugām (kur tās sastopamas,kā izskatās,utt.) Izstaigājuši parku mēs devāmies iekštelpās, kur mūs iepazīstināja ar visiem dzīvniekiem kuri ir sastopami un kuri ir atrasti šajā parkā.

Es redzēju Vācijas skaistos skatus,zaļos parkus un skaisto arhitektūru, pieminekļus vēl es redzēju daudz atšķirīgākas tradīcijas, ieradumus.

Vācija bija daudz Ziemassvētku tirdziņi, tāpēc mēs katru dienu staigājām pa tiem. Tirdziņi ir ļoti populāri Vācijā Ziemassvētku laikā.Tie ir katrā pilsēta.  Tajos var baudīt Ziemassvētku atmosfēru, nopirkt visdažādākās lietas un nogaršot dažādus ēdienus un dzērienus.

Es Vācijā piedzīvoju prieku, staigājot pa pilsētu ar saviem draugiem no Stāķu skolas un Vācijas skolniekiem. Sarunājoties un smejoties kopā, man atnesa prieka un draudzības sajūtu.

Es sajutos ļoti gaidīts ar to, ka mūs sagaidija ar prieku, smaidiem un arī ar kadiem gardumiem. Mums visu nedēļu priekpilnie skolēni izrādija visas apskates vietas pilsētā,visi skolotaji un skolnieki bija ļoti pozitīvi.

Mareks: Es piedalijos Erasmus+ projektā un lidoju uz Vāciju. Man patika lidojums un sadarboties ar Vācijas bērniem. Vēl man patika apskatīt Vācijas pilsētām. Es iemācijos nedudz Vācu valodu, un lidot ar dronu. Es redzēju pieminekļus, un ļoti lielu skolu. Es biju sadalīts grupās, un mēs pildijām uzdevumus par Vāciju un Latviju, vēl mēs sadalijāmies grupās, un gājām uz citām klasēm, un mēģinājām atvērt kasti izlaušanās spēlē, kurai apkārt bija 5 atslēgas.Man liels piedzīvojums bija, kad skolas karidorī sanāca bērni un uzdeva man jautājumus un vēl mani skolā apsveica dzimšanas dienā.

Alise: Es iemācijos drošāk runāt ar vācu bērniem un kā būt pacietīgai. Es redzēju slaveno Ķelnes Domu, Ziemassvētku tirdziņus, atslēgu tiltu. Mēs spēlējām kopā ar vācu bērniem izlaušanās istabu, pētijām putnus, dzīvniekus un kokus. Man patika būt kopā ar vācu bērniem un skolotājiem, apmācības ar droniem, ļoti patika skolas nodarbības un kopā ar vācu bērniem dažādas aktivitātes. Man ļoti iepatikās Vācijas pilsētas un tik daudz tika piedzīvots, ka sajūtas nav aprakstāmas.

Adrija: Decembra vidū sešas dienas biju Vācijā  projekta ietvaros. Notika vairākas aktivitātes, to laikā iemācījos jaunas lietas. 

Es uzzināju daudzus jaunus faktus  par Vācijas kultūru. Mums bija fantastiska bioloģijas mācību stunda parkā, kurā varēja apskatīt ne tikai dažādo floru un faunu, bet arī paturēt rokās lielus kukaiņus.  Mūs mācīja vadīt dronu, ieguvām sertifikātu par iesācēja drona vadīšanu.

Es redzēju ļoti skaistu arhitektūru, gandrīz katra ēka bija kā atsevišķs arhitektūras šedevrs, bet vislabāk man patika Ķelnes katedrāle. Tā kā mēs Vācijā bijām decembra vidū, tad redzējām vairākus svētkiem sapostus veikalus un Ziemassvētku tirdziņus.

Es darīju daudz lietas, kuras līdz šim nebiju uzdrīkstējusies vai nebija iespējas. Piemēram, es turēju rokās neparastu un lielu kukaini, slidoju, izklaidējos atrakciju parkā.

Es piedzīvoju aizraujošu mācību stundu veidus, kas labāk palīdz apgūt jaunas zināšanas, kā arī tādu izklaidi, kura ilgi paliks atmiņā.

Es sajutu prieku par iespēju apmeklēt citu valsti, aizrautību par jaunām zināšanām, mazliet bailes par aktivitātēm, kuras man nepadodas un gandarījumu par braucienu kopumā. 

Video šeit: 

Raksta autors: Ilze Putne