Akcija ”Iepriecini ukraiņu bērnus Ziemassvētkos”
Apgūstam uzņēmējdarbības prasmes Portugālē
Lāčpleša dienu sagaidot
Svētku gaisma Stāķos
VISIT ESTONIA
Cēsu Vēstures un mākslas muzeja apmeklējums
previous arrow
next arrow
Slider

Melngalvju nama apmeklējums

WhatsApp Image 2023-10-10 at 15.12.53
WhatsApp Image 2023-10-10 at 15.12.53
10.oktobrī iniciatīvas “Latvijas skolas soma” ietvaros 6.klases skolēni ar klases audzinātāju apmeklēja grezno Melngalvju namu. Melngalvju nams ir viena no krāšņākajām ēkām Rīgā, kas glabā unikālu vēsturisko mantojumu par leģendāro Melngalvju brālību un Rīgas vēsturi. Tas atrodas pašā Vecrīgas sirdī un ir Rīgas vizītkarte un viena no nozīmīgākajām svinību vietām pilsētā. Melngalvju nams gadsimtiem kalpojis kā pilsētas centrālais reprezentācijas nams augstu viesu uzņemšanai. Staigājot pa Melngalvju nama zālēm, izjutām to varenību, bagātību, greznību.

 Vēsturiskajos pagrabos un kabinetos varēja sajust 700 gadus senus Rīgas un leģendārās Melngalvju brālības vēstures notikumus, kuru centrā bija kultūras pasākumi, tirgošanās un pilsētas sabiedriskā dzīve.

Pēc Melngalvju nama apmeklējuma skolēni dalījās iespaidos.

  • Man patika Melngalvju nams un tā greznā zāle, kur bija griestu gleznojums;
  • Man vislabāk patika uztaisīt pašam monētu no vienkāršas vara ripiņas;
  • Mani interesē vēsture, tāpēc es ar lielu interesi klausījos par nama tapšanu un tā vēsturi, atbildēju uz dažādiem jautājumiem.
  • Cik ideāli grezns un skaists nams, nu gan cilvēki dzīvoja agrāk!
  • Cik jauki, ka dzīvoju Latvijā un iepazīstu savas valsts vēsturi!

Iegūtās zināšanas noderēs arī mācību procesā.

Paldies programmai  “Latvijas skolas soma” par šo jauko iespēju iegrimt mūsu valsts senatnē. Varam doties mācību ekskursijās klātienē un izbaudīt skaisto dabu, valsts vēsturi un jauki pavadīt laiku ar klases biedriem un skolotāju.

6.klases audzinātāja J.Kuprovska

WhatsApp Image 2023-10-10 at 15.13.17
WhatsApp Image 2023-10-10 at 15.13.17

WhatsApp Image 2023-10-10 at 15.12.53
WhatsApp Image 2023-10-10 at 15.12.53