Skolēnu grupas mobilitāte Vācijā
Labi rezultāti vēstures olimpiādē
Gaišais ceļš uz Ziemassvētkiem
Skolēnu grupas
mobilitāte Slovākijā
Gatavojoties Ziemas saulgriežiem
Dabaszinātņu
iepazīšana
previous arrow
next arrow
Slider

Vertikālais dārzs aicina

IMG_3142
IMG_3142
Pagājušajā mācību gadā Stāķu pamatskola piedalījās Pasaules Dabas Fonda grantu konkursā izglītības iestādēm “Ielaid skolā dabu”, konkurss šogad tiek īstenots ar Lidl Latvija atbalstu.

Projekta ietvaros iegādātas augu kastes, augsne, sēklas, stādi un izveidotas  uzkaramas metāla pamatnes podu uzstādīšanai.

Skolas tornis, kurā zaļo trīspusējais vertikālais dārzs jau saziedējis, nu varam garšaugus un ārstniecības augus izsmaržot, izgaršot un pielietot kulinārijā. Skolēni, vides pulciņa skolotājas vadībā, piedzīvoja nodarbību “Izzini un iepazīsti augus”.

Skolēni skolas vertikālajā dārzā atbilstoši attēlam atpazina divpadsmit garšaugus un ārstniecības augus: dilles, spinātus, pētersīļus, parasto raskrēsliņu, skābenes, izopu, timiānu, parasto pelašķi, rukolu, ārstniecības salviju, eikaliptu un baziliku. Skolēniem bija iespēja gan sajust augu aromātu, gan palutināt garšas kārpiņas. Skolēni guva teorētiskas zināšanas par ārstniecības un garšaugu pielietojumu kulinārijā. Skolotājai Lāsmai Štālei izdevās ieinteresēt skolēnus, jo kā gan citādi, ja viņa ar to ir  pārņemta. Skolotājas aizraušanās ir garšaugi un ārstniecības augi. Viņa rosina arī skolēnus izzināt un iepazīt augus un to izmantošanas iespējas. Skolēniem tiek dota iespēja darboties gan praktiski, piemēram, sēt, piķēt, stādīt un atlasīt, gan teorētiski, piemēram, atlasīt un analizēt informāciju. 

Vertikālais dārzs vēl vairāk aicina skolēnus pievērst uzmanību skolas apkārtnei, veicina interesi par ārstniecības augiem un garšaugiem.

Pateicamies par atbalstu Pasaules Dabas Fondam un Lidl Latvija un projekta koordinatorei Alise Dūnei – Rubenei.

Galerija: ŠEIT

 

#ielaiddabuskolā