Slider

Karjeras nedēļa Stāķu pamatskolā

KN2016 logo 300px

Kas ir radoša profesija? Tā var būt jebkura profesija, kurā, izmantojot savu radošumu un idejas, cilvēks pilnveido produktu vai pakalpojumu. Tādēļ šogad Stāķu pamatskolas skolēni tiek iepazīstināti ar dažādu nozaru pārstāvjiem – video montāžas speciālistu, uzņēmēju, tūrisma nozares pārstāvi,  u.c. jomām. Visām Stāķu pamatskolas skolēnu grupām bija iespēja iepazīties ar kādu no profesijām.

7.-9. klasēm radošo stundu vadīja Līva Kozlovska, iepazīstinot jauniešus ar profesiju – video montāža. Līva ir strādājusi kā video montāžas inženieri.

5.-6. klasēm radošo stundu vadīja Justine Zurkova, kas iepazīstināja skolēnu ar tūrisma profesiju un tūrisma maršruta izstrādes procesu. Justīne ir uzkrājusi pieredzi dažādās tūrisma jomās vairākās Eiropas valstīs, kā arī izgājusi praksi Gulbenes novada Tūrisma informācijas centrā. Skolēniem bija iespēja iepazīties ar Justīnes pieredzi strādājot dažādās tūrisma progesijās, darbojoties kā Eiropas brīvprātīgā darba jaunietim Čehijā un tagad studējot Tūrisma menedžmentu Dānijā. Bērniem bija iespēja izstrādāt pašiem savu tūrisma maršrutu pa Gulbenes novadu dažādām vecuma grupām – skolēniem, ģimenēm un senioriem.ris LTV1 “Ceturtajā studijā”, kā arī Skaties.lv. Līva ir arī darbojusies kā Eiropas brīvprātīgais Francijā, piedaloties vides projektā.Jauniešiem bija iespēja iepazīties ar video montāžas iespējām tiešsaitē, Līvas brīvprātīgā darba pieredzi un tā plusiem un mīnusiem. Ceram, ka pēc šīs stundas jaunieši ir iedvesmoti filmēt, montēt, eksperimentēt un piedalīties konkursā “Mans stāsts Latvijai”.

Mūsdienās viena no radošākajām profesijām ir uzņēmējs – jābūt radošam gan produktu izstrādē, gan produkta mārketinga izstrādē un tā realizācijā tirgū. Tāpēc paši jaunākiem Stāķu pamatskolas skolēni šodien apguva “Produkta virzīšanu tirgū”, kur viņiem bija iespēja pašiem izstrādāt savu produktu, tā iesaiņojumu un prezentēt to mērķa tirgum – saviem skolas biedriem. 1. klase veidoja “Labos mājas gariņus”, 2. klase burtiski vārīja ziepes un izvēlējās pārstāvēt uzņēmumu “SIA Ziepju mašīna”, 3. klases skolēni veidoja dāvanu maisiņus, un 4. klases skolēni veidoja galda spēli “Desas”. Veiksmi un apņēmību topošajiem uzņēmējiem!

Galerija: http://www.stakuskola.lv/index.php/ct-menu-item-21#nanogallery/nanoGallery/6340288606286838977