Akcija ”Iepriecini ukraiņu bērnus Ziemassvētkos”
Apgūstam uzņēmējdarbības prasmes Portugālē
Lāčpleša dienu sagaidot
Svētku gaisma Stāķos
VISIT ESTONIA
Cēsu Vēstures un mākslas muzeja apmeklējums
previous arrow
next arrow
Slider

Ukrainas aizstāvju piemiņai

WhatsApp Image 2023-02-24 at 12.57.24 (2)
WhatsApp Image 2023-02-24 at 12.57.24 (2)
 2022. gada 24. februārī Krievija nepamatoti sāka karu pret Ukrainu. Gada laikā gājuši bojā tūkstošiem cilvēku, ir sagrautas Ukrainas pilsētas un ciemi.

Jau gadu ik rītu mēs sākam ar jautājumu, “kā ukraiņiem?”, pārrunājam kārtējo uzbrukumu sekas, prognozējam kara attīstības iespējas. Bet ukraiņiem šis gads ir neiedomājami smagas 365 dienas, jo viņi kara šausmas izdzīvo realitātē. Tie ir 365 rīti, kad pamosties drēgnā aukstā pagrabā, jo tev vairs nav māju, trūkst pārtikas, nav elektrības un sakaru, kad saproti, ka nedrīksti iziet no pagraba pat pēc ūdens, pat ne aprakt mirušos un nogalinātos. 365 dienas, kad ienaidnieks posta tavu Dzimteni.  Putina uzdevumā tiek slepkavoti ukraiņi, tikai tāpēc, ka viņi ir ukraiņi. 365 vakari, kad nezini, vai no rīta pamodīsies vai būsi miris kārtējā uzlidojumā.

Mēs nevaram iztēloties pat aptuveni, tās šausmas kādas pārdzīvo ukraiņi, kā tas ir, kad tev vairs nekā nav, kad tava dzīvība var tikt aprauta jebkurā brīdī.

Ukrainas karš sašķēlis pasaules iedzīvotājus kara atbalstītājos un kara pretiniekos. Piemiņas pasākumi 24.februārī visā pasaulē pulcē tos, kuri līdzpārdzīvo un solidarizējas ar Ukrainas aizstāvjiem. Kāds tad ir Ukrainas aizstāvis? Pirmkārt, tie ir varonīgie Ukrainas armijas karavīri, kuru drosmi jau gadu apbrīno visā pasaulē, tie ir brīvprātīgie, kas pievienojās armijai, t.sk. arī citu zemju un citu tautību pārstāvji. Ukrainas aizstāvis ir ikviens, kurš palīdz – skolēni, kuri pin maskēšanās tīklus, lej ierakumu sveces, mediķi, kuri glābj ievainotos, vecmāmiņas, kuras ada karavīriem siltas zeķes un cimdus, brīvprātīgie, kuri vāc un nogādā līdz frontes līnijai ziedojumus, politiķi, kuri atbalsta ar ieročiem, žurnālisti, kas filmē, fotografē un intervē frontes zonā, un daudzi, daudzi tūkstoši cilvēku visā pasaulē, kas jūt līdzi un atbalsta kā spēj.

Ukraina Krievijas kara dēļ ir piedzīvojusi ļoti daudz sāpju. Mēs nedrīkstam pierast pie tā, ka kaimiņos notiek brāļu karš, ka tiek spīdzināti un slepkavoti cilvēki. Mēs nevaram vienaldzīgi noskatīties kā Krievija – liela un spēcīga valsts, iznīcina vairākkārt mazāko Ukrainu. Tāpēc šorīt Stāķu pamatskolas skolēni un darbinieki izveidoja simbolisku piemiņas zīmi Ukrainas aizstāvjiem, katrs iesienot lentīti Ukrainas karoga krāsās.

Galerija: ŠEIT