Ēnu diena 2024
Ciemos pie ķepaiņiem un ekskursija "Vides labirintā" Alūksnē
Lieldienu pēcpusdiena Stāķu pamatskolā
Iepazīstoties ar izglītības iespējām
Mācību mobiltāte Turcijā
Vecmāmiņu rīts
previous arrow
next arrow
Slider

Starptautiska izglītošanās Gulbenē un Stāķos sadarbībā ar kolēģiem no Salihli Turcijā

fff86698-6630-4a19-b0a4-1b8fddf9f532
fff86698-6630-4a19-b0a4-1b8fddf9f532
Gulbenes novada vidusskola realizē Erasmus+ projektu "Pieredze caur pieredzēšanos" personu mobilitātes nolūkos Nr.2022-1-LV01-KA121-SCH-000060162, savukārt, Stāķu pamatskola realizē Erasmus+ projektu “Personu mobilitātes mācību nolūkos”  2022-1-LV01-KA121-SCH-000057160, kas sniedz iespējas daudzveidīgi realizēt skolās izvirzītos mērķus.

 

2023.gada 23.-27.janvārī abās skolās viesojās un vadīja nodarbības divi eksperti no Turcijas pilsētas Salihli- angļu valodas skolotāja Dilek ŞAHİN no 50. Yıl Ortaokulu Salihli skolas un sporta skolotājs, futbola treneris Murat ŞAHİN no SALIHLI OZGENCLERBIRLIGI SPORTS CLUB ASSOCIATION. 50. Yıl Ortaokulu Salihli skolai un Gulbenes novada vidusskolai šī nav pirmā kopīgā sadarbība. 2017.gadā abas skolas realizēja Erasmus+ projektu “Mūsu mantojums”, kas ir par pamatu sadraudzībai vairāku gadu garumā. Lai mobilitātes realizēšana būtu intensīvāka un daudzveidīgāka, tika uzaicināt arī Murat. Savukārt, Stāķu pamatskolas, kas atrodas netālu no Gulbenes pilsētas, iesaistīšanās deva ekspertiem iespēju pastrādāt atšķirīgā vidē, jo GNV ir lielākā skola novadā, kurā mācās skolēni no 1.-12.klasei, bet Stāķos ir lauku pamatskola, kurā vidēji katrā klasē ir 15 skolēni.

Nedēļa aizsākās ar ekspertu tikšanos ar abu skolu direktorēm un vadības komandām, kā arī skolas vides iepazīšanu. Katru dienu abās skolās notika ekspertu vadītās nodarbības: Stāķu pamatskolā skolēniem 3.-7.klasē, bet GNV dažāda vecuma posma skolēniem. Dilek sarunājās ar skolēniem angļu valodā, iepazīstinot ar turku tradīcijām un kultūru, kopā ar skolēniem meklēja kopīgo un atšķirīgo abās valstīs. Visas stundas balstījās uz praktisku darbošanos, kur skolēni guva pirmās iemaņas Ebru mākslā, veidoja māla traukus, šuva filca “ļaunās acis”, gatavoja turku jogurtu, spēlēja turku spēles. Sporta stundās Murat mācījā, kā stiprināt komandas spēku un atbildību, kā motivēt skolēnus nodarboties ar sportu ikvienā vecumposmā. Skolēni apguva turku ielu spēles, kas bija ļoti aizraujošas, bet Murat pirmo reizi spēlēja florbolu. Viņam bija arī iespēja apmeklēt Gulbenes novada Bērnu un Jaunatnes sporta skolas U-13 futbola komandas treniņu, kur trenējas abu skolu skolēni. Viens no abu skolu mērķiem ir veicināt vecāku un skolotāju sadarbību, tādēļ otrdienas vakarā neformālā gaisotnē tikās interesenti, kurus Dilek mācīja šūt “ļaunās acs” piekariņus.

Mūsu viesi ar aizrautību baudīja Latvijas ziemas skaistumu, iepazina kultūru un vēsturi, apguva tautisko deju un rotaļu soļus.

Ekspertu viesošanās Gulbenē un Stāķos bija jēgpilna, tendēta uz pozitīvām emocijām un praktisko iemaņu apgūšanu. Ļoti būtiska ir dažādu skolu partnerība (gan starp savas valsts, gan citu valstu skolām), lai ieraudzītu to, kas mums ir labs, iegūtu jaunu pieredzi un motivētu skolas kolektīvus virzīties uz jauniem sasniegumiem!

Skolēni pēc aktīvās nedēļas dalījās ar saviem iespaidiem:

 • Iemācījos iet, mums latviešiem, netipiskās rotaļās.
 • Apguvu jaunu tehniku – Ebru mākslu. Patika tas, ka bija iespēja pašiem izveidot sev vēlamo zīmējumu.
 • Skolotāja neko neuzspieda – ļāva pašiem veidot priekšmetus no māla.
 • Spēlējot spēles, paplašināju savu angļu valodas vārdu krājumu.
 • Ļoti patika darboties ar mālu, ceru, ka būs iespēja tikties vēlreiz.
 • Man patika pirkstu spēle, ko iemācīja skolotāja.
 • Labprāt izmantoju iespēju uzlabot savas angļu valodas zināšanas. Centos runāt ar skolotāju. Mēs sapratāmies!
 • Patika Ebru māksla, jo varēja fantazēt, bet rezultāts sagādāja pārsteigumu.
 • Ieklausījos visā, ko runāja skolotāja. Es pati tomēr kautrējos runāt.
 • Skolotāja runājot veidoja vienkāršus teikumus, es sapratu visu, ko viņa saka. Radās pārliecība par to, ka angļu valodu saprotu samērā labi. Turpināšu mācīties!
 • Man patīk, ka mēs klasē varam spēlēt spēli ar skolotāja uzdāvināto rotaļlietu.
 • Skolotājs man iemācīja basketbola triku, kādu nezina pat mans treneris.
 • Man patika spēlēt tādas spēles, kādas nav pie mums un piedalīties stafetēs.
 • Skolotājs bija enerģisks, interesants un azartisks. Šī bija interesantākā nedēļa šajā mācību gadā sportā.

Stāķu pamatskola sporta skolotāja Aina Rubene ir sajūsmā par ekspertu piedalīšanos mācību procesā. Viņa saka: “Nedēļā, ko strādāju kopā ar Murat, ieguvu daudz vairāk nekā apmeklējot kādus kursus Latvijā. Viņš ir tik profesionāls cilvēks, kurš varēja dot padomus sākot ar saimnieciskām lietām, rīcību traumu gadījumos un pats galvenais - kā viņš vadīja nodarbības, spēja ieinteresēt bērnus, visam līdzdarbojās. Pati galvenā atziņa, ko guvu ir, ka vingrinājumi, uzdevumi, spēles (rotaļas) jāpilda tik ilgi, kamēr bērni apgūst izvirzīto uzdevumu tik labi, ka to dara automātiski.

Līdz šim baidījos piedalīties projektos nepietiekamo angļu valodas zināšanu dēļ, bet tagad pārliecinājos, ka abi, nezinot valodu augstā līmenī, ļoti labi spējām sazināties, sadarboties. Izmantojot aplikāciju telefonā, arī ar bērniem saziņa noritēja ļoti raiti.

Priecē tas, ka Erasmus+ projekti bērniem ir stimuls labākai uzvedībai. Arī tagad nācās dzirdēt - es mēģināšu savaldīt savu uzvedību, tad atkal kaut kur varēšu aizbraukt.

Protams, visiem bērniem ļoti patika ciemiņu sagādātās dāvaniņas - turku ielu spēle.

Esmu tā iedvesmojusies, ka arī es mēģināšu vairāk līdzdarboties, kaut gan 60+ gadi sportā, tas ir ļoti sarežģīti. Ieinteresēt gan var arī citādi...

Arī, vērojot futbola treniņu, galvenā atziņa bija, ka pozitīva attieksme un rezultāts iet roku rokā ar trenera līdzdarbošanos un uzdevuma atkārtojumu skaitu.

Un vēl - ļoti patika skolotāju un vecāku nodarbība ar Dilek. Tieši tādai jābūt sadarbībai- pozitīvai, cilvēcīgai un mierīgai.

Paldies par doto iespēju, un lai spēks un izturība turpināt šo svētīgo darbu!”

Gulbenes novada vidusskolas vizuālās mākslas, mājturības un tehnoloģiju skolotāja Evita Zālīte sadarbību ar ekspertiem raksturo: “Satraukums, interese, vienkārša valoda, laba apmācība, sadarbība ar kaimiņskolu, patīkama vakarēšana, šķiršanās un tikšanās gaidas jaunos projektos”.

Tieši pateicoties kvalitatīvajai sadarbībai, Gulbenes novada vidusskolas un Stāķu pamatskolas skolēni martā dosies uz Salihli grupu mobilitātē, lai turpinātu apgūt aizsāktās prasmes, attīstītu savus talantus, ieraudzītu savām acīm par to, ko stāstīja Dilek un Murat. GNV sporta skolotājiem būs iespēja ēnot sporta skolotāju darbu Turcijā. Tuvā nākotnē divi skolotāji no Gulbenes un Stāķiem ir uzaicināti vadīt nodarbības Manisas izglītības departamenta skolotājiem.

Lai mums arī turpmāk veiksmīga sadarbība un kopīgas aktivitātes!

Video šeit: 

Gulbenes novada vidusskolas projektu asistente Dita Grigore

Stāķu pamatskolas projektu asistente Ilze Putne