Miķeļdiena
Sēņu čempionāts
Tēvu diena
Zinību diena
Erasmus+ kursi Malagā
previous arrow
next arrow
Slider

Pirmīšu balle

1254[1]
1254[1]
Pēc trīs gadu pārtraukuma dzīvē atgriežas pasākums “Pirmīšu balle”. Liekas, ka pagājusi vesela mūžība kopš pēdējā šī klātienē notikušā pasākuma. Skolēni, kuri šogad atbildīgi par pasākuma organizāciju un norisi, paši uz savas ādas nav izbaudījuši, ko nozīmē būt jubilāru statusā, viņi savulaik nav saņēmuši apsveikuma vārdus, dziesmas un dāvanas no citu klašu skolēniem. Bet neba nu sērosim par kaut ko tādu, ko nevar mainīt! Darām, ko varam –  plānojam, organizējam un rīkojam svētkus mūsu mazajiem!

Šī gada pirmklasnieki laimīgi un satraukušies, ar grūtībām koncentrējas darbam pirmajā mācību stundā, un tas ir pats par sevi saprotams, jo domas jau aizjoņojušas stundu uz priekšu –  pēc stundas sāksies balle! Saka, ka domām liels spēks. Šoreiz tās ieķērušās laikrāža cejieros un tie kā sapinušies uz priekšu kust tik lēnu! Ja varētu palīdzēt...

27. janvāris plkst 9 30 – un viss var sākties! Ceturtklasnieki, pārliecināti par savu varēšanu, sveicina visus klātesošos un stāsta par plānoto pasākuma norisi. Šodien svētki ir ikvienam, jo malā sēdētāju nav – visi tiek sadalīti komandās, protams, kapteiņi ir pirmklasnieki un aidā! Garlaikoties nav laika, jo ... viss griežās kā karuselī. Katrai komandai jāpaspēj pabūt 8 darbnīcās. Kādās?

Diāna mudina salikt no atsevišķiem vārdiem kādu visiem labi pazīstamu dziesmu. Liekas, ka vārdi spēlē paslēpes un nekā nav sarindojami dzejolītī, bet Diānas uzmundrinājumu saņēmušas, visas komandas  tiek galā ar šo uzdevumu. Ko ir izdomājis Rinalds? Lai nu kā katram veicās darba procesā, tomēr visi ir apmierināti, jo Rinalds spēj sniegt padomu ikvienam. Uz nākamo darbnīcu visi dodās ar jauku zaķēnu rokās. Kate – matemātiķe – sagatavojusi katram rūtiņu tīklu un visi cītīgi, ievērojot doto plānu, zīmē. Katram savs zīmējums, katram sava precizitāte un izdošanās.  Samanta liek atsaukt atmiņā īpašas vietas skolā un, galvenais tās atrast, tātad ļoti svarīgi ir komandai sadarboties un nepazaudēt vienam otru viltīgajos skolas labirintos. Margusa vadītajā darbnīcā daudz darba – jāsaliek puzle, uz kuras attēlots kāds Latvijā mītošs dzīvnieks, jāatrod šī dzīvnieka apraksts un nosaukums. Ne visiem veicās, bet Marguss prot laikus sniegt padomu un tad jau viss kļūst skaidrs.  Pie Nikolas ir interesanti. Šeit bieži atskan smiekli. Nikola ir spējusi mācību procesu padarīt interesantu – tas ir ļoti mūsdienīgi. Kerija ir noslēpumaina un gudra meitene – viņas mērķis ir zināšanas sniegt arī citiem. Bet arī šeit viss notiek pēc plāna – pats domā, pats dari un pats secini. Valters, mūsu sportists, sagatavojis fiziskas aktivitātes. Pēc garīgas piepūles šī ir kā medusmaize. Daudzi saka, ka gribētu Valteru redzēt par savu sporta skolotāju.

Var jau būt, ka tā arī notiks un, kāds no šodienas darbnīcu vadītājiem nākotnē būs skolotājs, bet tas jau būs cits stāsts.

Visas aktivitātes paveikats, izskan apsveikuma vārdi no 2. un 3. klašu skolēniem, un ... šī gada “Pirmīšu balle” ir izdzīvota.

 

Galerija: ŠEIT

                                                                                 4.klases skolēnu vārdā I. Bodunova