Pieejamības rīki

Slider

Erasmus +projekta “Mācību mobilitātes skolu izglītības sektorā”  kursi Martinikā

7f97e27b-2015-4602-9dde-728d965395db
7f97e27b-2015-4602-9dde-728d965395db
Erasmus+ MOBILITY AGREEMENT FOR SCHOOL STAFF and QUALITY COMMITMENT for school  education. No 26.12.2022. – 06.01.2023. Erasmus + projekta ietvaros uz Sainte Luce Martinikā devās pedagogi Ilze Putne, Ligita Lapsa un Marita Mūrniece, lai apmeklētu un gūtu pieredzi kursos “Time to act – non formal education through in &outdooor methods to emprower students active participation”. 

Kursu pamattēma un saturs bija orientēts uz neformālo izglītību, kā bērnus un pieaugušos rosināt aktīvai līdzdarbībai gan mācību stundu laikā, gan ārpusstundu un ārpusklases nodarbībās. Tika aktualizēti jautājumi un tēmas, kas skar motivāciju, komandu veidošanu, ar ko tā atšķiras no grupas, savstarpējās komunikācijas, konfliktu risināšanas veidus. Apguvām dažādas metodes un to pielāgošanu mācību saturam un darbam gan klasē, gan netradicionālā vidē, izspēlējot tās ar kolēģiem no Somijas, Vācijas un Slovēnijas. Analizējot situācijas, diskutējām par metožu izmantošanas iespējām darbā ar bērniem un pieaugušajiem. Ļoti kolorīta un atraktīva bija kursu vadītāja Marilena no Runānijas, kura

spēja iekustināt un iesaistīt pat kūtrākos un klusākos kursu dalībniekus, jau praksē demonstrējot apgūstamās metodes.
Nodarbību starplaikos baudījām ne tikai Martinikas sauli un Karību jūras sāļo veldzējumu, bet arī Somijas, Vācijas, Slovēnijas, Rumānijas un Latvijas tradicionālās garšas. No prezentācijām, kuras šoreiz noritējā netradicionālā veidā, guvām īsu ieskatu par svarīgāko katras valsts kultūrā.
Spilgtus iespaidus atstāja Martinikas daba. Fantastiskie dabas skati, kas pavērās no reljefās salas virsmas un koši ziedošie augi, radīja sirreālas sajūtas. Muzeju apmeklējumi ļāva iepazīties ar salas vēsturi, kultūru un apdzīvotības veidošanos.
Video šeit:

Kursu dalībnieces: Ilze Putne, Ligita Lapsa, Marita Mūrniece