Pieejamības rīki

Slider

Vēstures stunda Latvijas Okupācijas muzejā.

WhatsApp Image 2022-12-08 at 11.53.18 (1)
WhatsApp Image 2022-12-08 at 11.53.18 (1)
Muzejs skolā vai skola muzejā. Šoreiz skola muzejā.Vēstures stunda “Deportācijas. Ģimenes stāsti - intervijas” 9. decembrī 8. un 9. klases skolēniem notiek Latvijas Okupācijas muzejā. Nodarbība sākas ar ekskursiju “No okupācijas līdz brīvībai”. Gidu stāsti mijiedarbojas ar interaktīviem attēliem, izsūtīto cilvēku personisko lietu apskati, simboliskām gaismas spēlēm.Pēc iepazīšanās ar  ekspozīciju, sākas pašu skolēnu vēstures meklējumi. Izmantojot muzejā pieejamos materiālus, piecas darba grupas meklē, pēta, diskutē un rada savus stāstus par piecu ģimeņu gaitām izsūtījumos.

 

Veikuma prezentācija, nodarbības refleksija notiek mācību telpā, profesionālu vēstures pētnieku vadībā. Skolēnu grupas prezentē paveikto, jautā un atbild.  Jaunieši pateicas muzeja skolotājiem par interesanto ceļojumu vēstures līkločos, par iespēju būt Latvijas Okupācijas muzejā.

Gatavojieties muzeja apmeklējumam, skolēni noskatījās filmu “Divas naktis. Viens noziegums”, izpildīja tematam atbilstošu mājas darbu. Muzeja darbinieku  pieredze apliecina, ka iepriekš sagatavojušies skolēni muzejā mācās efektīvāk un viņiem ir interesantāk. Prieks, ka visi skolēni ar aizrautību skatījās filmu, veica patstāvīgos uzdevumus un iesaistījās vēstures nodarbībā Latvijas Okupācijas muzejā.

No sirds paldies ziedotājiem Latvijas Okupācijas muzeja biedrībai, darbiniekiem par doto iespēju bērniem un jauniešiem apmeklēt muzeju klātienē, iepazīt, nostiprināt zināšanas par mums un mūsu Latvijai nozīmīgiem vēsturiskajiem notikumiem.

9. klases audzinātāja Diāna Šķēla

Galerija: ŠEIT