Miķeļdiena
Sēņu čempionāts
Tēvu diena
Zinību diena
Erasmus+ kursi Malagā
previous arrow
next arrow
Slider

Skolēni izzina profesijas Karjeras nedēļā

WhatsApp Image 2022-10-26 at 4.47.52 PM
WhatsApp Image 2022-10-26 at 4.47.52 PM
Ar jēdzienu “talants” mūsdienās cilvēki saprot spējas, kuras vajag sevī atklāt un izmantot, lai būtu veiksmīgs.

“Karjeras nedēļā” mums izdevās sastapt tik daudz talantīgu cilvēku tepat līdzās!  

 

Stāķu pamatskolas 1., 3. un 4. klases skolēni iepazina radošu un spilgtu personību – Staru bibliotēkas vadītāju Sarmīti Stupāni. Katra klase šajā tikšanās reizē apguva atšķirīgas prasmes, piedalījās dažādās bibliotekāres sagatavotās radošās un praktiskās nodarbēs. Kas ir šo 3 pasākumu vienojošais elements? Tas ir Sarmītes talants un superspējas būt aizrautīgai, enerģiskai, gudrai, kā arī prasme kopā pavadīto laiku pārvērst par piedzīvojumu. Šis piedzīvojums bija jautru, izglītojošu, darbīgu mirkļu piepildīts. 2. klase apmeklēja Stāķu bibliotēku, kur vadītāja Anda Krima visus iegrieza profesiju karuselī.  Skolēni iepazina Andas talantus -  būt ieinteresētai, darīt no sirds un zināt gandrīz visu.

5. – 9. klašu skolēni apmeklēja vietējos uzņēmumus SIA “Gaujas koks”; kūku bodi SIA “Gardums”. 9. klase "Gardumā" atrada savu supervaroni Inesi Veismani, kuras superspējas ir darba spējas, drosme un talants uzcept visgardākos cepumiņus, kūkas, pīrādziņus. Skolēni tikās ar jaunsardzes instruktoru Māri Baranovski un, iepazīstot viņa militāro karjeru, atklāja viņa superspējas: būt pedagogam; līderim un spēja darboties komandā. Tikšanās ar skolas absolventi, izglītojošā un interaktīvā centra “Dzelzceļš un Tvaiks” vadītāju, neformālās izglītības organizatori Janu Kalniņu, 5., 6., 7.klasi iedvesmoja iniciatīvai, atvērtībai un saliedētībai. Viņas talants ir komunikācija, darbs komandā un spēja saliedēt.

Secinājums ir viens. Iepazīšanās ar  aizraujošiem, darbīgiem cilvēkiem, iedvesmo  atklāt sevī talantu, bet ne mazāk svarīgi ir strādāt, lai šis talants nestu prieku gan pašam, gan citiem. Esam pateicīgi visiem, kuri dalījās, veltīja laiku uzņēmējspēju atklāsmei.

Inese Bodunova, Stāķu pamatskolas skolotāja

Galerija: ŠEIT