Miķeļdiena
Sēņu čempionāts
Tēvu diena
Zinību diena
Erasmus+ kursi Malagā
previous arrow
next arrow
Slider

Ciemojamies pie Staru bibliotekāres Sarmītes

IMG_20221018_094341[1]
IMG_20221018_094341[1]
Karjeras nedēļa (17. – 21. oktobris) mūs pārsteidz ar ļoti mainīgiem laikapstākļiem. Te straujais vējš savērpj krāsaino lapu virpuli, te saulīte mums sūta ne vairs tik siltos glāstus, te lietus lāses jautā “Kāpēc jums nav lietussargu?”. Ko mēs? Mēs izvēlamies, kā šīs dabas dāvanas baudīt. Mēs varam silti saģērbties un doties ārā skrieties ar vēju, iekrist rudens lapu kaudzē, saķert lietus lāsīti saujā un skatīties caur to plašajā pasaulē un redzēt  brīnumus.

Vai arī ... lūkoties uz visu caur siltas istabas loga rūti.

Šonedēļ mēs izvēlamies iet, skatīt, uzklausīt, pētīt, radīt un priecāties! Jo, kā gan citādāk var iepazīt daudzveidīgo profesiju pasauli? Pārsteigumu pilnas ir abas šīs pasaules. Tik mainīgas, daudzveidīgas un krāsainas. Ejam iepazīt!

... Staru bibliotēkas vadītāja Sarmīte Stupāne sagaida ar enerģijas pilnu labrītu. Ārpusē paliek rudens vēsums, kurš bija mūsu ceļabiedrs un mēs nokļūstam mājīgā, siltā un mierpilnā grāmatu valstībā. Sarmīte ar lepnumu stāsta par bibliotēku, par grāmatām, par dažādām nodarbībām, konkursiem, izstādēm, pasākumiem, kas šeit tiek rīkoti.

Kopā izspēlējam bibliotekāres piedāvātās spēles – to te ir daudz – jautras un nopietnas, izglītojošas un attīstošas. Ir ļoti jautri!

Bibliotekāre mums piedāvā apskatīt grāmatu, kuras katrā lappusē ir dzeja 3 valodās – latviešu, angļu un japāņu. Kāpēc viņa izvēlējās šo grāmatu? Viltniece! Izrādās, viņa ir iecerējusi iemācīt mums rakstīt japāņu haikas. Kas tās tādas? Haikas ir Japānai raksturīga, īsa bezatskaņu dzejas forma, kas sastāv tikai no 17 zilbēm, veidojot 5 — 7 — 5 zilbju trīsrindi. Tiek meklēti vārdi, skaitītas zilbes, atmests liekais un notiek brīnums! Dzejas rindas ir tapušas.  Seko tapušo dzejas rindu prezentācija.

Šīs prasmes ir apgūtas un Sarmītei jau padomā nākamā nodarbe...

Pulkstenis steidzas jebkurā gadalaikā, it sevišķi, ja dari interesantas lietas. Laiks doties atpakaļceļā. Atverot durvis, mūs sagaida rudens vēsums, kurš laiku nav velti tērējis, jo pierunājis mums atpakaļceļā pievienoties arī lietutiņu. Tas mūs nesatrauc! Mēs esam priecīgi, jo esam kaut ko jaunu iemācījušies, sapratuši un apguvuši.

Kas mums šodien patika?

“Pārsteidza tas, ka bibliotekāre ne tikai izsniedz grāmatas, bet prot arī vadīt nodarbības, rakstīt dzeju un locīt origami. Kas tik tiem bibliotekāriem nav jāprot!” Kate

“Patika, ka bibliotēkā ir tik daudz grāmatu un spēļu. Patika rakstīt dzeju, jo man patīk fantazēt. Patika laipnā bibliotekārīte.” Samanta

“Patika rakstīt haikas. Es pirmo reizi mēģināju lasīt tekstu, kas rakstīts vecajā drukā – nebija viegli. Man patika, es nākšu vēl.” Rinalds

“Man patika piedalīties bibliotekāres vadītajās spēlēs.” Kerija

“Man likās jaukas nodarbības. Spēlējot spēles bija svarīgi prast sadarboties. Bija jauka bibliotekāre.” Diāna

“Staru bibliotēka ir gaiša, mājīga, sakārtota un plaša. Bija jauka bibliotekāre.” Marguss

“Man likās, ka esmu nokļuvusi kādā filmā, jo bibliotēkas telpas ir lielas un plašas. Daudz grāmatu. Patika bibliotekārīte.” Nikola

“Iemācījos jaunas spēles. Patika, ka bibliotekāre bija laipna.” Valters

Galerija: ŠEIT