Miķeļdiena
Sēņu čempionāts
Tēvu diena
Zinību diena
Erasmus+ kursi Malagā
previous arrow
next arrow
Slider

Meža ekspedīcija

WhatsApp Image 2022-09-19 at 11.52.29 AM
WhatsApp Image 2022-09-19 at 11.52.29 AM
Stāķu pamatskolas 5., 6.klases skolēni 16.septembrī Rēzeknes novada “Janopolē” apmeklēja LU Starpnozaru izglītības inovāciju centra un Latvijas valsts meža kopīgi veidoto mācību stundu par meža nozīmi un kopšanu Latvijā. Ierodoties LVM ekspedīcijas vietā, mūs sagaidīja viens no LVM darbiniekiem Aldis Laganovskis. Mēs tikām iepazīstināti ar drošības noteikumiem un ekspedīcijas gaitu. Skolēni saņēma ekspedīcijas darba burtnīcas un zīmuļus ar logo “Latvijas Valsts Meži”.

Meža ekspedīcija varēja sākties. Skolēni uzzināja meža atjaunošanas stāstu 10 tematiskajās pieturās. Iepazina meža zinātni - kas ir selekcija, kā izvēlēties sēklas kokus, cik skāba ir meža augsne un kā ātrāk izaudzēt augstvērtīgu mežu. Skaitīja kokus, rēķināja koku skaitu uz hektāra un noteica vai mežs ir veiksmīgi atjaunots. Atklāja koksnes produktus, kur ikdienā lietojam koksni un pētīja,  vai koksnes produkti var aizstāt naftas produktus. Uzzināja cik ātri aug mežs, kāpēc mežs ir jākopj un kā to darīt. Mērīja koku augstumu - kā precīzi noteikt augstumu augošam kokam ar vienkāršiem paņēmieniem, izmantojot matemātiku. Noteica koku vecumu - kā noteikt vecumu augošiem kokiem, ko stāsta koku gadskārtas un kā pieņemt lēmumu par laiku ražas novākšanai. Izprata, ko nozīmē “Atpūšamies dabā” – kas ir dabai draudzīga atpūta un kādas vēl cilvēku darbības ietekmē meža ainavu. Tematiskajā pieturā “Būvējam zaļi”– noskaidrojām vai no koka var uzbūvēt debesskrāpi un paši uzbūvējām koka tiltu bez naglām.

Noslēgumā cepām līdzi paņemtās desiņas, dzērām karstu tēju, kā arī priecājamies par labo garastāvokli un saulaino dienu. Jāatzīst, ka atpakaļceļā neizpalika lielveikals un nopirktie našķi.

Bija super dieniņa! Arī tā var mācīties.

5., 6.klases audzinātājas J.Kuprovska un A.Rubene

Galerija: ŠEIT

DJI_0520(3)
DJI_0520(3)