Miķeļdiena
Sēņu čempionāts
Tēvu diena
Zinību diena
Erasmus+ kursi Malagā
previous arrow
next arrow
Slider

“ComMUSICation” Stāķos skolēnu un vecāku atmiņās

World_0
World_0
Šeit neliels ieskats, ko par projekta nedēļu domā projektā iesaistītie skolēni un vecāki, kas savās ģimenēs uzņēma projekta ārvalstu bērnus.

 

 

Rebeka:

Erasmus+ Latvijā…tā nedēļa ko mēs visi pavadījām kopā bija neizmirstama. Es ieguvu daudz draugu, kuriem var uzticēties. Katra diena bija ar kaut ko īpašu, kā piemēram, mēs katrs izdomājām ko darīt katru vakaru. Aktivitātes, bija interesantas. Katru dienu es varēju arvien labāk iepazīt katru no dalībniekiem. Bija prieks uzņemt savā ģimenē 2 ļoti jaukas meitenes, ar kurām es varēju sadzīvot un komunicēt. Oficiālās vakariņas jeb pēdējās vakariņas mums kopā bija jautras, bet mirkļiem arī bēdīgas. No šī projekta es esmu daudz ko ieguvusi, es esmu ieguvusi drosmi, pieiet pie kāda un uzsākt sarunu. Es esmu ieguvusi draugus, ar kuriem vēl tagad komunicēju.  Es esmu ieguvusi atmiņas, uz kurām var paskatīties ik pa laikam. Es uzlaboju savas angļu valodas prasmes runāšanā. Un pats galvenais es ieguvu šī laika izbaudīšanu, jo es iemācījos, ka pat ja ir dota tikai 1 nedēļa, tev tā ir jāizbauda uz visiem 100%.

Gustavs:

Man šis projekts Latvijā vienmēr paliks neaizmirstams, jo Sebastiano no Itālijas dzīvoja pie manis mājās. Šīs dienas ar viņu bija jautras. Kopā ar citiem projekta dalībniekiem regulāri pavadījām laiku ārā, un iepazīstinājām viņus ar Stāķiem. 

Mēs daudz smējāmies, dejojām runājāmies un jautrojāmies. Kopā ar projekta dalībniekiem pavadītais laiks bija neaizmirstams. Man patika, ka mēs iedziedājām projekta dziesmu īstā studijā. Ļoti patika supot.

Noslēguma pasākums skolā bija ļoti interesants un jautrs.  Es esmu ļoti pateicīgs par šo nedēļu un to ka varēju piedalīties šajā projektā.

Marta:

Projekta nedēļa Latvijā bija visforšākā. Es ieguvu jaunus draugus, kurus es nekad neaizmirsīšu. Man ļoti patika visas ekskursijas, it īpaši laivu brauciens. Visgrūtāk bija atvadīties no visiem, jo šī nedēļa paskrēja tik ātri. Šīs ir atmiņas, kuras es  nekad neaizmirsīšu.

Sanija:

Man patika sadarboties ar citiem skolēniem. Man ļoti patika laivu brauciens, jo tur katrs varēja pierādīt savas spējas, un tas bija jautri. Es ļoti izbaudīju to, ka dienas nebija pārāk noslogotas un mums bija brīvais laiks, ko pavadīt kopā ar ārzemju draugiem. Man ļoti patika iemācīties dažus vārdus citās valodās un iepazīt citu valstu kultūru. Man patika ieklausīties citu valstu dziesmās.

Vairis un Iveta:

Projektā iegūtās zināšanas un emocijas ir bijis viens liels piedzīvojums ne tikai man un brālim, bet arī mūsu vecākiem. Mūsu ģimene pieņēma divas meitenes no Polijas. Vislielākais izaicinājums bija kontaktēšanās ar meitenēm, jo abas angļu valodu neprata, kā arī abas bija diez gan ierautas sevī. Bet varam lepoties ar sevi un uzsist sev uz plecu, jo ar latviešu kultūru viņas kaut cik iepazīstinājām, kā arī noteikti zinu, ka meitenēm būs kaut kas, ko paņemt līdz uz mājām. Kamēr aizrāvāmies ar ārzemnieku izklaidēšanu, pašiem arī, kaut nedaudz izdevās izbaudīt aktivitātes un visu pasākumu kopumā. Iepazināmies ar jauniem cilvēkiem, kā arī apmainījāmies ar pieredzēm un nedaudz iepazinām viņu kultūrām. Esam pateicīgi par šo iespēju piedalīties un dalīties. Unikāla pieredze, kura noteikti paliks atmiņā.

Ieva:

Man patika dziedāt kopīgo projekta dziesmu. Bija ļoti forši izmēģināt mūzikas instrumentus. Jautrākais mirklis bija dejošana un dziedāšana, kā arī klausīties katras valsts dziesmu.

Keita:

Visinteresantākā nedēļā vasarā! Ļoti labi pavadīju laiku un ieguvu jaunus draugus. Bija ļoti interesanti uzzināt par citu valstu bērniem, kā viņi pavada brīvo laiku, hobijus, tradicionālos ēdienus un vispār kopumā, kā viņi dzīvo. Ļoti patika spēlēt kopā visādas spēles ar viņiem. Tiešām esmu ļoti priecīga ka man bija iespēja piedalīties šāda projektā un iegūt daudz jaunus draugus no dažādām valstīm!

Vaira vecāki Velga un Inguss:

Šī nedēļa lieliski pierādīja to, ka mēs esam tik ļoti dažādi!

Kopumā viss bija labi! Žēl, ka Itālijas meitene nolēma mūs pamest.

Bet Polijas meitenes likās kā nobijušās, kā arī valodas barjera neļāva līdz galam mums viņas iepazīt.

Bērni bija ļoti priecīgi par šo projektu, arī mazā Ieva ar lielu zinātkāri centās ar viesiem sadraudzēties.

Paldies, ka ļāvāt arī Ivetai piedalīties, viņai šī bija patīkama pieredze.

Lai arī turpmāk ģenerējas kolosālas idejas jauniem projektiem un piedzīvojumiem!

Gustava vecāki Gundega un Agris:

Piedzīvojums- tā noteikti varētu nodefinēt šo projekta nedēļu. 

Mums bija prieks uzņemt savā ģimenē Sebastiano. Tas deva iespēju komunicēt un izveidot kontaktus arī ar viņa ģimeni Itālijā, pagaršot viņu valsts saldumus.

Centāmies parādīt zēnam, kāda ir mūsu ikdiena, ēdiens un vide apkārt. 

Šīs nedēļas laikā arī vecākiem bija iespēja mazliet atsvaidzināt savas angļu valodas zināšanas.

Projekta noslēguma pasākums bija vienkārši lielisks. 

Paldies par šo nedēļu un doto iespēju. Tā bija lieliska iespēja gan bērniem, gan vecākiem.

Rebekas vecāki Agrita un Kristaps:

Ieguvumi no šīs nedēļas bija redzēt itāļu un grieķu bērnu raksturus, dzirdēt viņu valodu, dziesmas, dejas. Jaunieši bija ļoti atvērti, komunikabli, muzikāli. Vakari bērniem pagāja draudzīgi, iepazina mūsu ikdienu, dodoties vakara pastaigās, dziedot, sarunājoties un spēlējot instrumentus un spēles. Pārsteidza viņu labsirdība, vienkāršums un pateikšanas ik uz soļa un par sīkumiem. Mums kā vecākiem gandarījums par to, ka trešajā dienā meitenes jutās brīvi- kā pie sevis mājās. Tas mums lika saprast, ka viss ir ok, jo satraukums no sākuma bija liels.

Brīnišķīgs projekts, lieliski bērni!

Sanijas mamma Santa:

Paldies, ka tādi projekti ir (pieredzes apmaiņas bērniem). Bērni uzzina daudz jauna par citu valstu kultūru, veido jaunus kontaktus ar citu  valstu bērniem, paplašina savas angļu valodas zināšanas.

Tā bija ļoti aktīva un radoša nedēļa, bija labi pavadīts laiks.

Ar jaunu pieredzi un piedzīvojumiem ārzemju bērni atgriezās mājās savā valstī.

Bija arī daži sarežģījumi...Bēdiņas...

Paldies visiem par sapratni un atbalstu! Lielākais paldies mūsu skolotajai Ilzei par izturību! Paldies vecākiem, ka neatteica uzņemt pie sevis bērnus!

Riharda vecāki Sintija un Māris:

Paldies par doto iespēju un iedrošinājumu uzņemt bērns ģimenē!

Noteikti vislielākais ieguvums ir bērna angļu valodas runas prasmes uzlabošana, jaunu draugu iegūšana, kā arī ieraudzījām Rihardu pavisam citā gaismā- cik komunikabls un drošs viņš ir!

Tā kā puisis, ko uzņēmām, bija no Grieķijas, tad paši līdz ar to vairāk interesējāmies par tās valsts kultūru un ēdieniem!

Beidzot kopīgi mājās veicām ģenerāltīrīšanu!

Negatīvu aspektu nebija, jo puisim, ko uzņēmām, ģimenē patika.

Martas vecāki Jolanta un Ainārs:

3.jūlijā savās mājās uzņēmām piecas meitenes no dažādām valstīm – Itālijas, Grieķijas, Portugāles un Polijas. Nedēļa iesākās ar nelielām bailēm, pārsteigumiem, bet beigās izvērtās piedzīvojumiem bagāta nedēļa. Meitenes ļoti ātri atrada kopējo valodu ar Martu. Katru vakaru spēlējām spēles, smējāmies. Meitenes visas nedēļas garumā iepazina dažādus latviešu ēdienus, tradīcijas. Priecājos, ka garšoja latviešu ēdieni un bija gatavas visu nogaršot. Meitenēm izrādījām mūsu pilsētu Gulbeni. Meitenes daudz stāstīja par savu ģimeni, pilsētu, ēdieniem un tradīcijām. Tā bija liela pieredze mums kā vecākiem. Sapratām, ka jāmācās angļu valoda. Paldies skolotājai Ilzei, kura mums uzticēja bērnus!