Slider

Skautu un gaidu vienība iesaistās pagātnes izzināšanā un saglabāšanā

WhatsApp Image 2022-03-05 at 17.18.01
WhatsApp Image 2022-03-05 at 17.18.01
Viens no skautu un gaidu kustības mērķiem ir garīgo vērtību skalas paaugstināšana. Tāpēc ar atsaucību tika uzņemts Stāķu pamatskolas skautu un gaidu vienības vadītājas Ainas Rubenes ierosinājums apmeklēt pasākumu, kurā tika atklāts rekonstruētais nacionālo partizānu bunkurs-baznīca, kā arī piemiņas zīme Stompakos apglabātajiem partizāniem.

Rīts sākās ar ziedu nolikšanu pie pieminekļa Latgales partizānu pulka kritušajiem karavīriem. Jauniešiem tā bija saistoša pieredze paust pilsonisko attieksmi piedaloties oficiālā pasākumā kopā ar augstām valsts un pašvaldības amatpersonām. Pēc ziedu nolikšanas iepazināmies ar Balvu muzeja ekspozīciju un uzsākām sadarbību ar muzeja darbiniekiem, lai veiktu izpēti Latvijas Skautu un Gaidu organizācijas projekta uzdevuma paveikšanai – esam piekrituši piedalīties sadarbībā ar vēsturiskās ekspozīcijas “Sirdsapziņas ugunskurs” organizatoriem un vēsturnieci I. Dreimani, LSGCO realizētajā projektā par jauniešu iesaistīšanos pretošanās aktivitātēs totalitāro režīmu laikā. Mūsu uzdevums šajā projektā ir veikt ekspedīciju pa Latvijas Nacionālās jaunatnes organizācijas “Imanta” dalībnieku aktivitāšu vietām.

Pēcpusdienā mērojām ceļu uz Stompaku purvu, kur svinīgi tika atklāts piemineklis kritušajiem partizāniem un iesvētīta atjaunotā baznīca – bunkurs. Svinīgās uzrunas teica Valsts prezidents Egils Levits, aizsardzības ministrs Artis Pabriks, tieslietu ministrs Jānis Bordāns un zemkopības ministrs Kaspars Gerhards, Balvu novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Sergejs Maksimovs. Pie kopīgā ugunskura izdevās parunāt ar aizsardzības ministru par aktualitātēm Ukrainas frontē un nofotografēties ar Valsts prezidentu.

Kopumā diena izvērtās par aizrautīgu, emocijām piesātinātu piedzīvojumu. Pateicība skautu un gaidu vienības vadītājai Ainai Rubenei par piedāvāto iespēju.

Elēna Obrumāne

Galerija:https://stakuskola.lv/index.php/galerijas/foto-galerija-2021-2022#nanogallery/nanoGallery/72177720297202007