Slider

Projekta dalībnieces stāsta par mobilitāti Grieķijā

dsc-1490_orig
dsc-1490_orig
Karīna Puniņa: Uzzināju ļoti daudz par Grieķijas vēsturi. Lai gan vēsturē vēl neesam mācījušies par Otro pasaules karu, tomēr ar lielu interesi es noskatījos prezentāciju par Distomo ciemu. Ciemā redzējām divas vecas mājas, kas vēl bija palikušas no vācu uzbrukuma. Tur bija redzamas ložu pēdas.

Man Grieķijā ļoti patika skaistie dabas skati. Livadeiā pastaigājāmies ļoti skaistā vietā gar kalnu upi.

Skolas koris un orķestris ļoti skaisti dziedāja un spēlēja, viņu uzstāšanās bija ļoti forša. Man patika spēles, ko spēlējam skolā, bet mācīties mūzikas instrumentus bija grūti. Iepazinām daudz cilvēku no dažādām valstīm, runājām angliski un sadraudzējāmies. Dažos vārdos sakot, ļoti foršs ceļojums!

Marta Kuprovska:

Man ļoti patika būt Grieķijā, un es vēlētos vēlreiz turp aizbraukt. Es iepazinos ar draugiem, un tagad mēs katru dienu runājamies, izmantojot interneta starpniecību. Atvadīties bija visgrūtāk, jo tu tik tikko esi iepazinies ar draugu grupiņu, kas tev patīk, un uzreiz jau jābrauc prom.

 Mēs katru dienu devāmies apskatīt kaut ko jaunu, piemēram, drupas, muzejus un kalnus. Grieķijā ir daudz kalnu. Es neesmu lielākā vēstures cienītāja, bet man tiešām patika muzeji. Bija ļoti jauki. Viņu nacionālais ēdiens ir ļoti garšīgs. Mēs katru dienu nogaršojām kaut ko jaunu bet, man visvairāk patika grieķu salāti un tzatziki mērcīte. Vēl man patika braukt ar divstāvu autobusu, nogaršot viņu mandarīnus. Grieķijā mandarīnu koki ir visur! Grieķija ir ļoti skaista!

Rebeka Priedīte:

Man ļoti patika Grieķijā. Patika tas, ka cilvēki ir jauki un laipni, un lielākā daļa runā angļu valodā. Skolā gan skolēni, gan skolotāji bija atvērti, labprāt ar mums runājās, apjautājās par Latviju un mūsu skolu. Visi aplaudēja, kad mēs uzstājāmies ar latviešu tautasdziesmu. Es biju uztraukusies!

Grieķijā ir daudz vēsturisku vietu, par kurām man bija interesanti uzzināt. Šo to jau biju mācījusies vēstures stundās, piemēram, par maratonu, kas tieši tobrīd norisinājās Atēnās. Jauki, ka Grieķijā bija daudz siltāk nekā Latvijā!

Šis man ir jau otrais projekta brauciens, un es priecājos, ka man ir dota iespēja iepazīties ar cilvēkiem, valstīm un iemācīties ko jaunu.

Ieva Upīte:

Es uz ārzemēm devos pirmoreiz. Man patika kāpt kalnos, apmeklēt baznīcas un izbaudīt skaistos dabas skatus. Muzejos es ar interesi aplūkoju statujas, monētas un citus vēsturiskus priekšmetus. Mani ļoti aizkustināja stāstījums par notikumiem kādā ciemā Otrā pasaules kara laikā, kad tika nogalināti daudzi nevainīgi cilvēki, pat ļoti mazi bērni. Muzejā bija izvietotas visu mirušo cilvēku fotogrāfijas. Man viņu ir tik ļoti žēl. Mani pārsteidza, ka Grieķijā ir tik ļoti daudz drupu.

Es ieguvu divus jaunus draugus, ar kuriem katru vakaru sarakstāmies, iemācījos dažus vārdus grieķiski. Dziesma, ko mācījāmies skolā, bija sarežģīta. Man šķiet, ka grieķu valodu ir grūti iemācīties.