Slider

Par latviešu strēlnieku gaitām

WhatsApp Image 2021-10-11 at 18.01.24 (1)
WhatsApp Image 2021-10-11 at 18.01.24 (1)
Stāķu pamatskolas 8., 9. klase skolēni, programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros, devās uz Ķemeru Nacionālo parku, lai interaktīvi izglītojošā veidā gūtu ieskatu par latviešu strēlnieku gaitām un cīņām 1. pasaules kara laikā. Skolēni nodarbībā apguva jaunas prasmes un zināšanas par kara laika notikumiem Ķemeru frontē  un latviešu strēlnieku kā izlūku darbību. Caur daudzveidīgām fiziskām aktivitātēm, nodarbību vadītāji parādīja latviešu strēlnieku bataljonu apmācību procesu. Kopīgi veidoja nocietinājumus, zīmēja kartes, izdzīvoja izlūkgājienu. Pasākuma laikā iegūtās prasmes, skolēniem ļāva izprast kara laika  notikumus.

Pirms kara laika notikumu izdzīvošanas, skolēni vēstures stundās izzināja kaujas vešanas stratēģijas ierakumos, nozīmīgākās latviešu strēlnieku kaujas. 

Nodarbībā skolēniem patika fiziskās aktivitātes: mīnēšana, šaušana, arī pumpēšanās. Daudzi atzina, ka beidzot radusies izpratne par 1. pasaules kara notikumiem. Visi uzskatīja, ka bija tik patiesi kā īstajā karā un noteikti būs vieglāk mācīties vēsturi.

Ceļojot laikā, atgriežot laika ratu 100 gadu atpakaļ, iztēlojoties   kaujas uguns atblāzmu pār purvu klajumiem, jaunieši sajuta piederību savai zemei. Savai valstij, kuras brīvība bija jāizcīna.

Galerija: https://stakuskola.lv/index.php/galerijas/foto-galerija-2021-2022#nanogallery/nanoGallery/72157719998822838

skolas_soma-krasains-web
skolas_soma-krasains-web

#LatvijasSkolasSoma #Gulbenesnovads