Slider

Koncertlekcija “Sprādziens mūzikā”

skolassoma2
skolassoma2
“Sprādziens mūzikā” ir jauna interaktīva koncertlekcija jauniešiem visā Latvijā. 26. martā 7., 8., 9. klases skolēni, video lektoru vadībā, ceļoja pasaules popmūzikas daudzveidīgajos ritmos un noskaņās.

Koncertlekcijā  skolēni iepazina, kā populārā mūzika ir attīstījusies no 1920. līdz 2020. gadam: džeza, blūza ēra, svinga laiks, revolucionārie rock’n’roll gadi, hipiju plūsma, disko spožums, astoņdesmitie, 90. gadu popkultūra un mūsdienas. Kopā ar lektoriem ceļoja laikā, izzinot, kā mūzika iet roku rokā ar 20. gadsimta vēstures lielākajiem notikumiem un atspoguļo savu laikmetu. Koncertstāstu papildināja īpaši veidoti video materiāli. Programmā skanēja populārākās dziesmas no Elvisa Preslija, The Queen, Maikla Džeksona, The Beatles, AC/DC, ABBA, Frenka Sinatras, The Rolling Stones  u.c.

Skolēniem interaktīvā veidā bija  iespēja ne tikai uzzināt daudz jauna, bet arī pašiem apgūt soļus no populārām dejām un dziedāt līdzi pasaulslavenām dziesmām. Programmā tika pielietotas digitālo tehnoloģiju iespējas, lai skatītāji varētu sajusties kā īstā rokkoncertā.

Papildus kopā tika izpētīti mūzikas instrumenti, bez kuriem populārā mūzika nebūtu tāda, kādu to pazīstam: elektrisko ģitāru, akustisko ģitāru, bungu komplektu, basģitāru un elektriskās klavieres.

Koncertlekciju vadīja dziedātājs Mikus Abaroniņš kopā ar multiinstrumentālisti Artu Abaroniņu un Robertu Memmēnu (ģitāra, bungas un balss).

Pirms koncerttlekcijas mūzikas skolotāji organizēja pārrunas tiešsaistē par popkultūru apkārt dzīvē,  par saviem populārās mūzikas elkiem. Sporta skolotāja  aktualizēja Tik tok metodi, uzdodot skolēniem pašiem izvēlēties muzikālo pavadījumu, dejas soļus sporta un veselības mācību stundas ietvaros.  Vizuālajā mākslā mācību gada noslēgumā jaunieši veidos afišu solistam  vai grupai, kura visvairāk aizrāvusi koncertlekcijā.

Paldies programmas “Latvijas skolas soma” veidotājiem par iespēju 40 minūtēs iepazīties ar populārās mūzikas 100 gadu spilgtākajiem mūzikas šedevriem!

7. klases audzinātāja D. Šķēla

skolas_soma-krasains-web
skolas_soma-krasains-web

#LatvijasSkolasSoma #Gulbenesnovads