Miķeļdiena
Sēņu čempionāts
Tēvu diena
Zinību diena
Erasmus+ kursi Malagā
previous arrow
next arrow
Slider

Miķeļdiena gadskārtu ritā

P1200313
P1200313
Saskaņā ar senām latviešu tradīcijām 29. septembrī tiek svinēta Miķeļdiena. Miķeļi iekrīt visbagātākajā gadskārtu laikā, kad tiek svinēti ražas svētki. Stāķu pamatskolā, šo rudens gadskārtu, iezīmēja  Miķeļdienas tirdziņš ar aizrautīgu tirgošanos un iepirkšanos, ar  raženo dārzeņu svēršanu un dižošanos par tiem, ar smeķīgu piesitienu, izgaršojot kafejnīcas kārumus.

Vieni aicināja  nobaudīt  un iegādāties pašu izceptos gardumus, citi, demonstrējot savu mākslu,  piedāvāja, acu mirklī tapušās, rotas. Daudzi pagalma kafejnīcā “Pie Miķeļa” saplūda ar kafijas smaržu un rudens lapu krāsām. Viss bija tik  īsts,  kā pati Miķeļdiena.  

Ar Miķeļdienu saistīti daudzi un dažādi latviešu ticējumi. Piemēram, ja Miķeļa diena un nakts ir miglaina, tad būs laba vasara, savukārt, ja ir sausa un auksta diena un nakts, tad būs slikta vasara. Ja Miķeļos zosis lido augstu - pavasarī būs lieli pali. Ja zemu - plūdu nebūs. Jo siltāka un sausāka Miķeļdiena, jo vēlāk iestāsies ziema un stipra sala nav ko baidīties.

Lai arī kādi nebūtu ticējumi, tas,  ka Stāķu pamatskolā Miķeļdiena vienmēr ierodas ar aizrautīgu tirgošanos un iepirkšanās prieku, ir fakts. Un katrs fakts ir patiesība.

Sācies jaunais darba cēliens skolā un daudzas ārpusstundu aktivitātes rit pa  latvisko gadskārtu taku. Lai rit, jo šajā ritā ar savas tautas tradīcijām, dziesmām dalāmies gan skolā un novadā, gan projekta Erasmus + partnervalstīs. .

Pasākums “Miķeļdiena gadskārtu ritā” ir iekļauts projekta “ComMUSICation””, Nr. 2019-1-PT01-KA219-061243_3 aktivitātēs.

Galerija: https://stakuskola.lv/index.php/galerijas/foto-galerija-2020-2021#nanogallery/nanoGallery/72157716899590407