Stāķu skola “Madernieka rakstos”

IMG_8038
IMG_8038
Ļoti tālajā 1870. gada februārī Stradu pagasta “Vecmadernieku” mājās piedzima puisēns, kuram vecāki deva vārdu Jūlijs.Lasot Jūlija Madernieka dzīves gājumu, rodas iespaids, ka zēns ir audzis mērķtiecīgs, bijis apzinīgs un zinātkārs. Gan jau pastrādāja arī kādas blēņas, kur nu puikam bez tām, bet pa šiem 150 gadiem visi nedarbi izbalējuši un pagaisuši no biogrāfijas. Kāpēc?

Tāpēc ka Jūlijs Madernieks ir pratis spilgtās krāsās iekrāsot savas izdošanās un veiksmes, savus daudzpusīgos talantus un atklājumus.

 Septembra izskaņā Stāķu pamatskolas skolēni caur pusotra gadsimta plīvuru centās ielūkoties Jūlija Madernieka dzīvē. Mēģināja izprast šī cilvēka personības fenomenu. Diskutēja, kas ir māksla, mākslinieks un mākslas priekšmeti. Centās rast atbildi uz jautājumu, kuras ir tās svarīgās vērtības cilvēka dzīvē, kas ļauj kļūt veiksmīgam un ierakstīt savu vārdu spilgtiem burtiem nākotnes grāmatā.

Cilvēks ir savtīga būtne. Arī mēs centāmies kaut uz neilgu mirkli piesavināties sava novadnieka mākslas kripatiņas. Stāķu skolas iekšpagalmā tika uzburti krāsaini Madernieka rakstu elementu paklājiņi. Kāpēc tagad? Rudens ir pateicīgs gadalaiks, jo tas mums sarūpē tik daudz krāsu un spilgtuma. Skolēni savos fantāziju pavedienos ievija krāšņos ziedus, pievienoja māksliniecisku izdomu, tad visu  sastiprināja ar radošuma cilpiņām un pārbārstīja jautriem smiekliem un jauku noskaņojumu.

Pasākums “Madernieka rakstos” ir izskanējis, bet skaistās rakstu gleznas vēl priecē mūsu skatienus un atgādina, ka īstena māksla ir iedvesmas, spēka un atklāsmes avots.

Pasākums “Madernieka rakstos” ir iekļauts projekta “ComMUSICation””, Nr. 2019-1-PT01-KA219-061243_3 aktivitātēs.

Galerija: https://stakuskola.lv/index.php/galerijas/foto-galerija-2020-2021#nanogallery/nanoGallery/72157716895479086