Slider

Barikāžu atceres laikā skolēni tiekas ar zemessargiem

timthumb
timthumb
Janvāra vidus Latvijā iezīmē   1991. gada barikāžu aizstāvju atceri. Ejot gadiem, vēsture par 1991.gada barikādēm daudz jaunu faktu neatklāj, taču ikreiz, kad tās atceramies, nozīmīgi kļūst jautājumi,  kas  mums bija barikādes, kāda bija to loma toreiz un tagad.

Skolā  barikāžu notikumus atceramies, tiekoties  ar barikāžu dalībniekiem, skatoties un pārrunājot dokumentālos video, piedaloties tematiskos pasākumos.

Šogad barikāžu atceres laikā vecāko klašu skolēni tikās ar Gulbenes 25. kājnieku bataljona zemessargiem. Jaunie zemessargi iepazīstināja ar  Zemessardzes misiju -  brīvprātīgi kalpot savai valstij, rūpējoties par tās drošību un aizsardzību.  Kā ikdienas gaitās,  darbā šie uzstādījumi tiek realizēti. Kā iespējams kļūt par zemessargu.

Skolēnus  ļoti interesēja zemessargu maskēšanās tērpi, ekipējums. Ne  tikai zēni, bet arī meitenes  iejutās zemessargu tēlos, mēģināja pārvietoties ar   aprīkojuma mugursomu.

Tikšanās dalībnieki uzzināja to, ka katram ir  iespēja mācīties, veidot tādas attieksmes, lai kļūtu par zemessargu – brīvprātīgu savas zemes patriotu, aizstāvi.