Skolēnu grupas mobilitāte Vācijā
Labi rezultāti vēstures olimpiādē
Gaišais ceļš uz Ziemassvētkiem
Skolēnu grupas
mobilitāte Slovākijā
Gatavojoties Ziemas saulgriežiem
Dabaszinātņu
iepazīšana
previous arrow
next arrow
Slider

Jauki pavadīts laiks kopā ar klasesbiedriem

DSCN04835. februārī mēs- 5.klases skolēni, vecāki un audzinātāja devāmies ilgi gaidītajā ekskursijā uz Rīgu. Ierodoties Rīgā, mēs apskatījām Bastejkalnu un Vecrīgu. Vecrīgā mēs aplūkojām Pulvertorni, Zviedru vārtus, Saeimas ēku, Rīgas Domu, Melngalvja namu un citas iespaidīgas ēkas. Skolotāja mums nedaudz pastāstīja par Rīgas vēsturi. Vecrīgā mēs apmeklējām 1991. gada barikāžu muzeju, kur mēs piedalījāmies pedagoģiskajā programmā “Spēlēsim barikādes”. Tas bija superinteresanti. No jautrā un atraktīvā gida mēs uzzinājām daudz ko jaunu par šiem nozīmīgajiem Latvijas Republikas aizsardzības pasākumiem.

Gids mūs uzslavēja, ka mēs daudz ko jau zinājām. Kārlis, Toms un Markuss iejutās barikāžu dalībnieka, OMON kaujinieka un milicijas darbinieka lomās. Tas bija jautri! Mēs iesakām arī citiem skolēniem doties uz šo muzeju, jo tas ir gan izglītojošs, gan aizraujošs. Otrā vieta, ko mēs apmeklējām, bija Rīgas radio un televīzijas tornis Zaķusalā. Ar liftu mēs uzbraucām 100 m augstumā, kur no platformas varēja redzēt Rīgu. Gide mums pastāstīja, kad tornis celts un kam to izmanto. Mēs visi cītīgi meklējām tirdzniecības centru “Alfa”, ko diemžēl nevarējām saskatīt. Toties mēs redzējām jūru, kurā bija liels kuģis, un vietu, kur notika šausmīgs ugunsgrēks. Turpinājumā ar lielu sajūsmu mēs braucām uz “Alfu”, jo ekskursija, mūsuprāt, ir kārtīgi izdevusies, ja tajā ir iekļauts veikala apmeklējums. Pēc tam ar pilniem iepirkumu maisiņiem mēs devāmies uz autobusu, lai dotos uz arēnu “Rīga” un apmeklētu hokeja spēli Rīgas “Dinamo” pret Astanas “Baris”. Lielākā daļa no mums hokeja spēli apmeklēja pirmo reizi. Hokeja spēli un atmosfēru tajā mēs izbaudījām ar visu sirdi un dvēseli. Mēs ar ovācijām jutām līdzi mūsu komandai, kopā ar citiem līdzjutējiem skaļi izsaucām saukļus. Mēs jutāmies ļoti brīvi un vienoti. Nākamajā dienā pēc lielās fanošanas daudziem no mums bija aizsmakušas balsis, bet mēs nesūdzējāmies, jo mums tik ļoti patika izbaudīt hokeja spēli. Mēs gribētu braukt uz hokeju vēl simtiem reižu. Mēs visi bijām sajūsmināti par labi izdevušos ekskursiju. Mēs gan ieguvām jaunas zināšanas, gan visi kopā jauki pavadījām laiku. Kaut šādas ekskursijas būtu biežāk!

Agnese Bērziņa 5.klases skolniece

ozio_gallery_nano